Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kaptam szerzői jogi...

Miért kaptam szerzői jogi figyelmeztetést a YouTube-tól?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy a csatornámra fel szoktam pakolni a városomat érintő híradó-részleteket. Természetesen mindig feltüntetve a forrást, és hogy az adott felvétel XY kft/zrt tulajdona - aki az adott csatornát üzemelteti, ahol a híradó ment.


Már több mint 50 videó kint van, tegnap azzal fogadott a YT hogy szerőzi jogi figyelmeztetésben van részem, és leszedtek 2 videót. Na ilyen már volt, kiírta, hogy a "videód világszerte letiltásra került mert az XY anyagát tartalmazza" - Tiszta sor, töröltem és újra "teljes értékű" lett a fiókom. De most akkor mi van? Mi a különbség?


Ez amúgy egy 1998-as híradó részlet, amit még 2006-ban tettem fel.



2016. márc. 10. 12:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Az adott csatornától való anyagokból viszont ezermillió feltöltés van youtube-szerte sok-sok felhasználótól, köztük idei anyagok is, amik úgy is megtalálhatók a csatorna archívumában. Azokkal miért nincs baj?
2016. márc. 10. 12:19
 2/5 anonim ***** válasza:

A forrásmegjelölés csak kiskapu, amúgy nem veszi le rólad a felelősséget. Ha a jogtulajdonos úgy dönt hogy az ő tartalma nem terjeszthető, akkor le fogják tiltani a videódat.

Másokét is, mint látod a te videód is 10 évig békén volt hagyva, a több száz másik csatorna és tiltott feltöltése is idővel le lesz szedve.

2016. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a bökkenő, hogy főleg ezek a régiek a neten máshol fent sincsenek. Én rögzítettem őket VHS-re.
2016. márc. 10. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel még nem szereztél terjesztési jogot, és ők pedig nem jogosítottak fel hogy ezt csináld, sőt ezért is tiltják.
2016. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl van már tolva ez az egész szerzői jogi cuccos téma. Miért nem lehet mérlegelni? Vagy: Content ID megállapítja, hogy az RTL/TV2 stb tulajdona a felvétel - hirdetések jelennek meg, ami után a jogtulaj kap pénzt. Mindenki jól jár, pont.
2016. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!