Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a netem? A többi...

Miért lassú a netem? A többi Lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. UPS-is csomag változás miatt egy 30 mbit-es netről váltottam Fiber power 500mbt re. Ez elsőre jól is hangzot de most érdekes problémák jönnek elő ami eddig nem volt a 30 mb esnél.(analogról digitáslisra lett váltva) Az a problémám vele hogy a torrent nagyon leterheli ha töltök azt még meg is érteném de csak ha a feltöltés megy pár kb al akkor is annyi neki. Az oldalak akadozva jönnek be a youtube videok lassan töltődnek be meg hiába állítom 1080p re dobálgatja a minőséget le fel. Meg ha meg is marad a 1080p látni hogy köze nincs a képnek a full hd hoz mintha 480ba menne. Igazából az zavar engem leginkább hogy a régi 30mbit esel semmi gond nem volt volt hogy töltöttem közbe simán ment 1080pbe a youtube vagy közbe nyomtam online valami játékot meg se érezte csak a töltési sebbeségböl vett vissza kicsit ezt találom érdekesnek mivel ez a net több mint a 10x e. Port nyitást írtak pár helyen hogy a routerbe kell nyitni egyet a torrentnek de próbáltam nem lett jobb. Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 11. 18:39
 1/8 axonbite ***** válasza:

hello


mindenek előtt telepítsd ezt: [link]


tudni kéne milyen oprendszer, a hálókártyád és a routered tudja e ezt a sebességet? ezeknek nézz utánna. az ids elképzelhető hogy áramtalanítanod kell a modemet kb. 30mp-ig majd újra áram alá helyezed megvárod míg feláll és próba. de a linken lévőt mindenképp telepítsd.

2016. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nehéz belőni, fontos lenne tudni, hogy pontosan milyen sebességgel csatlakozol és mennyi a pinged (speedtest.net).

Elsőre vmi router beállításra gyanakodnék (ha újat v kombót kaptál), ha esetleg a DMZ be van állítva, mindenképp kapcsold ki. Ezen kívül érdemes lenne megnézni milyen sebességre van állítva, n és a feletti legyen. Használati útmutató elő és végigbogarászod az egészet. Másodjára a gépen található wifi driver beállításait böngészném át, lehet ott van vmi limitálva, esetleg frissítsd.

Ezeket írd meg: mivel csatlakozol (lan wifi) és milyen sebességgel (esetleg a wifi kártyád típusát)

2016. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat. Elöször is telepítettem amit az első válaszoló ajánlot de nem igazán látok változást.A kérdésekre meg a válaszom win 10 64 bitest használok, a router connent box a ups-ek hozták.hálókártyám integrált Asrock H81M-VG4 R2.0 [link] ez. Routert kihuztam reseteltem stb nem változot. És itt egy speedtest link az eredményről [link]

ja és a gép net kábelen egyből a ups routerből kapja a netet. A beállításokat amit a 2. hozzászóló írt azt még nem néztem meg.

2016. márc. 11. 19:15
 4/8 axonbite ***** válasza:
a mért sebességed jó bár nem tudom megy e a torrent kliens.viszont ha fent áll a probléma egy vírus keresést megejtenék pl. adwcleaner+malwarebytes
2016. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ment a torrent a mérés közbe igaz csak a feltöltés ment pár kb al. víruskeresést meg lehet megpróbálom de lehet esedékes lesz majd mostanság egy op újrarakás/ formázás is.
2016. márc. 11. 19:21
 6/8 A kérdező kommentje:
ja még egy dolog virusra azért nem gondoltam mert ez a hiba fennál más készülékeken is ami wifin csastlakozik ha a gépemen megy a torrent akkor telon tableten stb szenved a net ha megy a letöltés akkor meg pláne de azt még megérteném.
2016. márc. 11. 19:32
 7/8 axonbite ***** válasza:
talán az upc ügyfélszolgálattal is kéne beszélni mitlátnak volt e szakadozás.
2016. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
már hívtam őket anyival elintéztek hogy nálunk minden rendben jön rendesen a sávszélesség korlátozzam le a torrentet vagy kapcsoljam ki és jó lesz hát mondom kösz :D Igaz anyira nem akartam firtatni mert ugye a torrentezés nem igazán (legális).
2016. márc. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!