Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vonatkozhat valamilyen szerzői...

Csicsky kérdése:

Vonatkozhat valamilyen szerzői jog az alábbi zeneszámhoz?

Figyelt kérdés

Egy videókliphez szeretném felhasználni az alábbi zeneszámot (English Renaissance song):


https://www.youtube.com/watch?v=X5HfegVyKw4&list=PLPF83MEo1o..


Csak a hangfelvételt használnám fel belőle, a képet már nem és aztán ezt a klipet meg fel szeretném tenni a YouTubera. A YouTuben van egy lista, ahol a zeneszámok találhatók a szerzői jog tulajdonosa által rájuk vonatkozóan beállított irányelvekkel együtt:


https://www.youtube.com/music_policies


[link]


Sajnos hiába írtam be a keresőjébe a kérdéses zeneszámot, a listán nem jelent meg. Jó, tudom, hogy a szerzője már több, mint 400 éve halott, de most az előadó (Sally Fletcher) formálhat valamilyen előadóművészi jogokat és letilthatja a felhasználását? Esetleg a hangfelvétel-jogtulajdonos (gondolom ez az, aki feltette a zeneszámot a YouTubera, vagyis Mapas Ilustrados) szintén formálhat valamilyen jogigényt?


Ha szabadon fel lehet használni, ebben az esetben is szükséges a forrás megjelölése a videó alatti megjegyzésben?



#jog #videó #YouTube #felhasználás #szerző #szerzői jog #jogtulajdonos #előadói jog #előadóművészi jog #hangfelvétel jogtulajdonos
2016. márc. 22. 10:49
 1/3 anonim válasza:
Szia! Szerintem semmi szerzői jog nincs ebben a zenében. Nyugodtan belerakhatod a videódba... De a nevét említsd meg a leírásban akitől átvetted mert ezt díjazni szokták valamilyen szinten... (de persze ez nem kötelező)
2016. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Oldd meg egyszerűen: regizz egy másik Yt fiokot, legyen ez próbálgatási csatorna. A kérdéses zenét szerkeszd rá egy rövidke videora vagy fotóra, privátban vagy nem listázottan töltsd fel és ha bármi előirás van a kérdéses zeneszámra, megkapod a videokezelőben. Ha nincs, nyert ügyed van, ha mégis van, megtudod a lényeget és ahhoz alkalmazkodsz. Ezáltal a fő csatornád biztonsága nem sérül meg, ha pedig netán a próbacsatornádat 3 figyelmeztetés után letiltanák, akkor csinálj egy ujabbat. Én tiz éve igy csinálom és még mindig csak egy próbacsatornám van.
2016. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


Azt hiszem, ezt a próbacsatornás dolog lesz a megoldás, mert a YouTube szerzőijog-figyelője esetenként túl „okos“ tud lenni, amiből nem kérek. Lásd a példát:


[link]


És ez sem semmi (Era – 2013.02.10):


[link]

2016. márc. 23. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!