Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows 98-cal vagy kortársaiv...

Windows 98-cal vagy kortársaival meg lehet oldani az Internetelérést?

Figyelt kérdés
Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy XP-től lefelé (Win 2000, stb...) lévő régi Windows Op. rendszereken, például a Win 98-on lehetne-e kapcsolódni az Internethez. Igazából érdekesség az egész, mert én XP-vel kezdtem, 10 évig azt használtam. Most bveszereztem egy pár régi gépet, megvan a 98, a 95. Ismerőseim szerint, ha mindent összeépítenénk a kapcsolathoz, akkor is olyan lassú lenne az Internet, hogy időtúllépés miatt állna le a csatlakozás. Régi böngészőm van, a Netscape, meg ezerféle hálózati programom még a 2000-es évekből. Vezeték nélküli kapcsolatot használok, de tudok Ethernettel is csatlakozni. Egy, amim nincs, az az USB jelvevő, mert egyik sem kompatibilis Win98-cal. De azt majd szerzek, vagy Win 200-et. Lényeg a lényeg, XP előtti Windowsokkal meg lehet-e oldani az Internetelérést? :D

2016. márc. 31. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos nem, 2001-ig az emberek nem tudtak az internethez csatlakozni...
2016. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne hülyéskedjetek, Internet már a 80-as évek végén is volt. :D Ismerőseim is használták már jóval 2000 előtt. Benne is van a Win 95 kézikönyvében az Internetkapcsolat létrehozása. :D
2016. márc. 31. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a Windows 95-tel is lehetett internetezni. Akkor még telefonos internetszolgáltatók szolgáltatták az internetet, az előfizető vezetékes telefonon keresztül csatlakozott az internetre.

Én Windows 98-cal kezdtem az internetezést akkor, amikor a UPC megkezdte a kábeles internet szolgáltatást.

2016. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, Dialup-ra én is emlékszem. :D Régi szép emlék.


https://www.youtube.com/watch?v=gsNaR6FRuO0


De MOST lehet-e?

2016. márc. 31. 19:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annakidején XP-n. Csak 2010-re már túl lassú volt. Ugyebár engem most a Win 98 és kortársairól való Internetkapcsolat érdekel. :D
2016. márc. 31. 20:01
 6/7 fersk ***** válasza:
100%
Lehet, de miután alig van olyan oldal, amin nincs valami multimédiás tartalom, nem érdemes. :) (Régebben egy régi géppel kipróbáltam...)
2016. ápr. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2016. ápr. 1. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!