Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router vagy modem hiba?!

Router vagy modem hiba?!

Figyelt kérdés

T-Home-os netünk van itt Szegeden és egy TP-Link WR841N routerünk, tavaly vettem. Ősszel újrakötötték a netet, azóta nem stimmel vele valami, nagyon lassú és olykor szétkapcsol. Most már egyre gyakrabban száll el a net, szinte használhatatlan. A lakótársaim nem használják annyit a gépet, mint én, szóval nálunk nem tudtam lemérni a szakadozás mértékét, de az egyik jelezte, hogy nála sem mindig okés a dolog. Gondoltam, hátha nálam van a gond. Hazamentem Kecskemétre, ott Digis netünk van modem nélkül. Simán szárnyalt minden, de azért újratettem a gépet. Tehát, otthon semmi gond, megy a net, süvít. Visszajöttem, és megint kezdi, de nem tudok rájönni, hogy most a T-Home egy rakás sz@r, vagy a kvázi frissen vásárolt router? Otthon is ilyen router van, minimális az eltérés, az TP-Link 1042ND, meg még régebbi is, mint ami itt van.


Minek lehet baja? Routernek vagy modemnek?



2016. ápr. 1. 07:20
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Minimális eltérésnek azért nem nevezném. A 1042ND Gigabites és hardveresen is erősebb.

A T-Home is tud érdekes dolgokat produkálni, de csak úgy tudod kizárni a hibát, aha router nélkül használod egy kicsit a netet. Ha úgy is szakad akkor a szolgáltató, ha nem akkor meg a router.

2016. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most routerből kábellel használom, úgy megy, a wifi szakad meg. Tehát gyanítom, hogy simán, ha a modembe dugnám a kábelt, akkor is menne. Akkor meghalt a router wifije? De a teló meg simán érzékeli, ott nem kapcsol szét…
2016. ápr. 1. 07:58
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Akkor lehet, hogy a Wi-Fi beállításokkal kell egy kicsit szórakozni, esetleg firmware frissítést csinálni.


Én azt tapasztaltam, hogy az alternatív firmware -ek (pl.: OpenWrt) képesek viszonylag stabil masinán varázsolni a gyengébben muzsikáló TP-Link -ekből is. Persze akkor ugrik a garancia, ha emiatt tönkre megy illetve gariztatás előtt nem tudod visszaállítani a gyári firmware -t

2016. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már áttettem olyan csatornára, amit nem használ senki, bár rengetegen használnak itt panelházban wifit. Firmaware frissítés nincs, 2013-as a legutóbbi, azóta nem csináltak hozzá újat. Hát így kábellel stabil, de na, mégis csak kényelmesebb lenne a wifi. Most nem tudom, ha visszaviszem Laptopszalonba, ahol vettem, ott ki tudják próbálni és esetleg cserélik? (Azt hiszem még garis talán). Vagy most mit csináljak?
2016. ápr. 1. 08:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Eh, megoldódott. :) Modem is wifis…
2016. ápr. 1. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!