Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » EBay-es eladó, ha csak saját...

EBay-es eladó, ha csak saját országában hajlandó postázni, akkor esélytelen a licitálás, illetve postai átvétel itthonról?

Figyelt kérdés
Az eladó Német. Üzenetben meglehet egyezni folyó aukció alatt az eladóval. Mi ilyen esetben az "illem?"

#külföld #eBay #aukció #internetes vásárlás #nem postáz más országba #német ebay #nincs a listán az országom
2016. ápr. 5. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

HA csak Németországba szállít, akkor NEM szállít Magyarországra!


Ezen semmiféle licitálás, meg mo-i postai átvétel nem változtat. Ugyanis a legtöbb esetben azért nem vállal külföldre postázást, mert nem bízik az ottani postában.


Én (Németországban élek) is feladtam, küldtem a testvéremnek több mindent és egy HÓNAP alatt ért oda úgy, hogy a csomagkövetés szerint két nap múlva atadták a magyar szolgáltatónak - a többi idö alatt ott kóválygott valamerre.


Ha te megrendelsz valamit és egy hónap alatt nem kapod meg, akkor garantáltan reklamálsz, esetleg negatívan minösíted, ami nek csak hátrány.


A másik meg, hogy külföldöröl nehezebben biztosítható, hogy a pénzt is rendesen megkapja.

2016. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. A helyi postán kívül, csomagküldő cégek megbízhatóbbak? pl: GLS
2016. ápr. 5. 11:44
 3/6 A kérdező kommentje:
UPS
2016. ápr. 5. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg megbízhatóak lennének, de ott is az a gond, hogy ahogy átkerül magyar (vagy más külföldi) területre, az ottaniak megbízhatóságától függ, hogy mennyire gyorsan kézbesítenek és sajnos MO-on ök sem iagzán jók. Emellett egy csomag MO-ra futárszolgálattal kb 2-4-szeres áron van, mint a posta. Ezt meg nem sok vevö fogadná el.


Megpróbálhatod a vevöt emailban megkeresni, és vele beszélni, néha, elöre megbeszélt feltételekkel (elöre elküldött pénz, az esetleges késés elfogadás, stb) belemehet, de nem gyakori.

2016. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hat en nem tudom...nekem eddig egyetlen egyszer volt gondom a postaval, legyen az akar nemet, magyar, vagy szlovak. Mindig minden rendben megerkezett. de ha azt irja, hogy kulfoldre nem postaz, aki valszeg nem is fog. De ez fugg az eladotol is, irj neki egy uzenetet, mert ha latja, hogy neked tenyleg szukseged van ra, fizesd ki a postakoltseget is, nem hiszem, hogy nem adja fel. Nalam is volt ilyen, hogy megkerdeztem valamit, es meggondolta magat.
2016. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok megpróbálok egyezkedni az eladóval.
2016. ápr. 6. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!