Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Munkahelyen csak egy böngésző...

Munkahelyen csak egy böngésző működik!?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkahelyem egyre inkább diktatúraként működik, és mostantól csak az Internet Explorer böngészőt engedik használni. Eddig csak weboldalakat tiltottak le, mert arra fogták a rendszer lassúságát, holott semmi javulást nem okozott. Viszont csináltak ilyen fantasztikus fejlesztéseket 2016-ban, hogy 2 giga ram helyett már 3-at kapnak a felhasználók! Tovább nem is tudunk menni, mert kb 1000 felhasználó van az irodában, és mindenkinél 32 bites windows fut.

Telepíteni nem lehet a gépekre semmit, ez érthető is, de az elmúlt 10 évben semmi bajuk nem volt azzal, ha valaki portable Firefox-ot, vagy Chrome-ot használt.

Most az van, hogy egyik portable böngésző sem tölt be semmit, a Chrome még a beállítások menüt sem hívja be. Viszont érdekes, hogy ha a címsávba kezdek írni, akkor előjönnek a google keresési javaslatok, de nem tölt be semmi oldalt.

Van valami beállítás, vagy trükk amivel ezt kilehetne játszani? Firefox-ban próbáltam átimportálni az IE beállításokat, de nem volt eredményes.



ui: (semmi olyan vélemény nem érdekel, hogy nem kéne céges szabályokat megszegnem, miattam csinálták, kifognak rúgni, stb, köszönöm)



2016. ápr. 19. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Gratulálok a rendszergazdának...

Akkor legalább valami értelmes böngészőt engedélyeztek volna.

2016. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a trükk az, hogy kollektíve odaálltok először a rendszergazda, majd a főnök elé, és elmondjátok, milyen igényeitek vannak ahhoz, hogy eredményes munkát tudjatok végezni.
2016. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azóta kiderült, hogy az egyik kollégámnál továbbra is működiknek más böngészők, szóval valószínű, hogy nem egy nagy kollektív tiltás történt, és majd nálam is megjavul. Azután történt ez az egész, hogy frissítették az IE-t 9-ről 11-re múlt héten.


Nem tudom pontosan miért az IE az elsődleges böngésző, de valószínű a Microsoft Integration miatt. Elég hasznos, hogy az Excel tud kommunikálni egy IE alatt működő rendszerrel.

2016. ápr. 19. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!