Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 500-as internethez...

Digi 500-as internethez milyen routert ajánlotok nem túl drágán? Valamint elég csak egy router vagy kel még más is?

Figyelt kérdés

Most nem sokára lesz bekötve a DIGI 500/200 internet, viszont olvastam, hogy routert nem adnak hozzá. Eddig T homenál voltunk és itt adtak alapból az előfizetés mellé, ezenkívül meg csak egy nagyon régi van ami tuti nem elég gyors hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy itthon lehessen netezni több eszközről wifi-re kapcsolódva ahhoz elég, ha egy routert veszek vagy kell valami más is, ha igen mi?

Valamint routerből milyet kéne venni? Én ezeket néztem ki, mit gondoltok jó lehet valamelyik?

1. Asus RT-AC51U ( [link]

2.TP-Link TL-WR1043ND V3.0 ( [link]

3. NETIS WF2780 ( [link]


15 ezer Ft-nál semmikép nem költenék többet rá jelenleg. (nem baj, ha nem használja ki 100%-ig a teljes sebességét a netnek)


Válaszokat előre is, köszönöm!



2016. ápr. 21. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A TP-Link TL-WR1043ND V3.0 tökéletes választás lesz.

Ez a legjobb a maga kategóriájában.


Amúgy legközelebb a zárójel, és a link közé rakj szóközt mert különben a zárójelet is beleveszi a linkbe.

2016. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor valószínűleg azt rendelem meg.De akkor jól tudom, ugye semmi más nem kell a routeren kívül csak abba bemegy az internet kábel én meg tudok rá pc-ről telefonról stb. ről csatlakozni?


Rendben legközelebb tenni fogok szóközt is.

2016. ápr. 21. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Diginél nem kell hulladék modemekkel szórakozni mint a másik két nagynál. Ha nagyon akarod a bejövő kábelt egyből dughatod a gépedbe is, bár ekkora sávszélességnek csak kb 4-5 aktív netező mellett van értelme
2016. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De, ha egyből bedugom a gépnél az nálam nem játszik mivel egyidejűleg több eszközről is használva lesz.
2016. ápr. 21. 21:15
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Ekkora sávszélességnél mindegyik általad felsorolt router rossz választás.


Az Asus azért rossz választás, mert csak 10/100 -as portjai vannak. Így ez fogná vissza legjobban a sávszélességet.

A TP-Link azért egyrészt azért, mert minőségileg csökkenő tendenciát mutat mostanában, másrészt azért mert csak N -es a Wi-Fi -je, így ez is jó esetben 150 megát visz át Wi-Fi -n a gyakorlatba, csak vezetéken lesz meg a teljes százszélesség.

A NETIS gigabites is és AC -s is, tehát ez fog a legnagyobb sávszélességet megmozgatni Wi-Fi irányába megfelelő eszközökkel. A kifogásom csupán az hogy túl olcsó, a hasonló tudású, de más márkájú routerek közül. És mint tudjuk, olcsó húsnak általában híg a leve.

De ez utóbbi esetben ne legyen igazam. Lehet csak azért vagyok előítéletes, mert nem próbálkoztam még ezzel a márkával.


A részemről ASUS RT-AC66U -t vennék ehhez a csomaghoz, de hát az ára ugye... :)

2016. ápr. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ!

Sajnos az általad ajánlott jelenleg nem fér bele az árba...

Viszont most elbizonytalanodtam.Ezek szerint mégis jobban járnék a NETIS routerrel? Az a baj most már meg kéne rendelnem, de szeretnék az árhoz képest a legjobbat venni.

Valaki esetleg még, melyik legyen?

2016. ápr. 22. 20:51
 7/9 A kérdező kommentje:

Találtam még 2 routert ami megfelelhet.

Szerintetek?

TP-LINK Archer C2

D-Link DIR-842

Ezek már elegendőek?

2016. ápr. 23. 22:15
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
A TP-Link Archer C2 lassúbb AC szabványt támogat. A D-Link viszont az eddigi legjobb amit te magad írtál. AC1200 -as, és a D-Link mögött nagy tapasztalat áll, azóta jelen van a piacon mióta hálózati eszközök léteznek számítógépekhez. Ugyan ezt a "Netis" -ről nem lehet elmondani (meg a TP-Link -ről se).
2016. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt se tudtam, hogy van többféle ac szabvány...

Valószínűleg akkor a D-link lesz.Ez eredetileg drágább mint a keretem de pont akciós.

2016. ápr. 24. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!