Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha feljelent mit kaphatok?

Ha feljelent mit kaphatok?

Figyelt kérdés
Loptam fel órára egy fb profilt nem csináltam vele semmit. Nem írtam ki semmit a nevében. Nem tudtam h bűncselekmény Mivel nyilvános volt a profil.Ip cím alapján megtalált , elnézést kértem de ha mégis feljelent mire számíthatok ?
2016. ápr. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20-30 évre bezárnak az fix.
2016. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a 20-30 év az tényleg kinéz, de előtte azért még keresztre feszítenek.
2016. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hominida ***** válasza:
Mivel loptad, a cselekmény szándékos és előre megfontolt. Mivel lopásként követted el, nem áll meg, hogy nem tudtad, hogy a lopás bűncselekmény. Az, hogy nem írtál ki semmit, nem elég, mert hozzáfértél személyes adatokhoz. Felfüggesztett szabadságvesztés is elképzelhető. Ha később kiderült, hogy bármi módon, a tulajdonos kárára felhasználtad az adatok bármelyikét, tényleges lesz belőle, főleg ha a rosszhiszeműség bizonyítást nyer. Ez nem játék, és épp ezért büntetik elég szigorúan.
2016. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hominida ***** válasza:
Bocs, nem tényleges, hanem letöltendő, felfüggesztés nélküli. Ráadásul ha az ügyész valószínűsíti, hogy ha a sértett nem talál meg, határozatlan ideig használtad volna a profilját, az több lesz egy évnél.
2016. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utólag tudtam meg h lopás ( azt hittem h nyilvános profil kepe szabadon felhasználható ). Nem éltem vele vissza.( nem csaptam be senkit nem járattam le nem posztoltam sexuális vagy számára sértő képeket )
2016. ápr. 26. 15:17
 6/10 pinkpancser ***** válasza:
Most akkor profilt loptál vagy képet?
2016. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hominida ***** válasza:

Ha csak a profilKÉPÉT vetted le, az érdektelen. Ha visszaéltél vele, tehát sajátodként használtad fel vagy rosszhiszeműen tetted közzé olyanok részére, akik az illető profilképét egyébként nem láthatnák, az már vétség, de ha a sértettet emiatt nem érte zaklatás, azért csak figyelmeztetést kapsz. Bár szerintem nem valószínű, hogy a rendőrség ezt az ügyészségnek átadná.


A büntetőeljárás csak az egyik fele a dolgoknak, mert a károsult polgári pert is indíthat nem anyagi hátrány jóvátételéért vagy kártérítésért.


Inkább mondd el másoknak is, hogy ez nem játék.

2016. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mivel nyilvános volt a profil.2


ilyen nincs!


Ha találsz az utcán egy autót, benne a kulcsaival, akkor elviszed próbakörre?


nem. na látod. Ki kellett volna lépned a profilból, ha valaki volt olyan hülye, hogy bejelentkezve maradt.

2016. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szánalom, hogy egyesek azzal szórakoznak, hogy mások profilképeivel "saját" profilokat csinálnak, nem ég a pofád nagyon?
2016. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van xy neki van egy facebook profilja amin minden nyilvános. Levettem 3 képet és egy hasonló névvel újra regisztráltam. Arra voltam kíváncsi h ki viszi neki az infot rólunk. Baromira nem tudtam h ez bűncselekmény.

Kedves utolsó amint olvasható és érzékelhető megbántam és de ég a pofám...

2016. ápr. 27. 04:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!