Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » HELP! Ha akaratunk ellenére...

HELP! Ha akaratunk ellenére leáll a gép, akkor vissza lehet hozni a nézett oldalakat?

Figyelt kérdés
Többször előfordult már velem, hogy dolgoztam a gépen és akkor áramszünet, kékhalál miatt vagy mert véletlen kihúzódott a laptop csatlakozója, egyszer csak leállt a gép. Tegnap is ilyen történt és ilyenkor rengeteg fontos dolog kárba vész... pld. az interneten nézett weboldalak. Google Chrome-on ingoknitó módban netezek, úgy tudom onnan majdhogynem lehetetlen visszahozni ezt. De esetleg egy rendszevisszaálltással vagy akármivel nem lehetne visszaálltani a régi állapotot a gépre, amikor megvoltak nyitva azok az oldalak stb.? Köszi előre is!

2016. ápr. 27. 03:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy a cacheben tárolt adatok is valahogyan visszanézhetők, csak a megfelelő alkalmazás kell? Létezik ilyen?
2016. ápr. 27. 03:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Letezik a technologia, de az FBI nem adja mindenkinek oda...


Esetleg ne netezz inkognito modban.

2016. ápr. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Azon kívül hogy veszel egy normális gépet, amibe jó az akksi, és nem dobálja a kék képernyőket, nem hiszem hogy lenne más megoldás.
2016. ápr. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kék halál az úgy néz ki, hogy elmegyek a géptől, pár percen belül elsötétül a képernyő, aztán amikor a bekapcs gombbal vissza szeretném hozni, akkor szürke lesz a képrenyő és nem lehet semmit se csinálni... akkor kikapcs és amikor visszakapcsol akkor irja, hogy a windows váratlanul leállt v. vmi ilyesmi. Ez az aksi miatt lenne? Egyébként ez a hamar elsötétedést nem lehet valahogy megszüntetni, mert sztem az is szüli,mert akkor hülyül meg. Pár percre felállok nem kéne rögtön sötétednie, lehetne mondjuk egy 0,5 óra.


Ezt egy másik kérdésnél láttam, hogy inkognitóból esetleg vissza lehet hozni, mert a cacheben tárolja az adatokat és csak a megfelelő alkalmazás kell... de ez ilyen FBI-os, elérhetetlen alkalmazás lenne? :O Lehet arra kéne ráirnom aki irta a választ, hogy honnan vette.

2016. ápr. 27. 04:57
 5/9 A kérdező kommentje:
amikor szürke lesz a képernyő én kapcsolom ki a kikapcs gombbal, mert mást nem tudok tenni..
2016. ápr. 27. 04:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem inkognito modban vagy, akkor automatikusan visszaall a bezaras elotti allapotra.
2016. ápr. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tudom... de nem abban voltam :S :D
2016. ápr. 27. 05:26
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

Inkognitó módból való kilépéskor törli a böngésző az addig használt fájlokat a gyorsítótárból.

De ha nem kilépsz, hanem mondjuk áramszünet miatt szakad meg a folyamat, elvileg a fájlok (vagy legalább egy részük) "bennereked" a gyorsítótárban. Amíg nincs elindítva újra a böngésző (hacsak el nem indul magától...), elvileg akár ki is lehetne onnét bányászni. De nem biztos, hogy sokra mennél vele.

2016. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, azóta már sokszor el lett indítva a böngésző, úgyhogy azt hiszem, ezt már hagyom.. mindegy, azért köszi mindenkinek! Ez a mostani nem is volt olyan fontos, a pár hónappal ezelőtti leállás(ok) sokkal jelentősebbek voltak, akkor téptem is a hajam. Felpontoztam mindenkit, ha ez számít. Írtam a már említett, másik kérdéshez válaszoló, cache-t, említő válaszolónak, de nem írt még... mondjuk már szerintem mindegy, legközelebb nem fogok inkább inkognítóban netezni...


Igazából csak azért csinálom, mert untam törölgetni az előzményeket, meg mintha úgy láttam volna, hogy sokkal több mindent tárol el. Aztán megtetszett ez az inkognító, elkezdtem használni, most meg már egyszerűen berögzült, bárhova megyek, inkognítót használok, mert nem rányomok a netre, hanem jobb klikk és inkognító :D. Egyszerűen megint rá kell erőszakolnom magam, hogy rányomjak, mert teljesen átszoktam.

2016. máj. 4. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!