Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyi a normális internetsebe...

Mennyi a normális internetsebesség?

Figyelt kérdés
Szóval játszottam a slither.io-val, és teljesen akadozott, nem lehetett vele játszani. Megmértem sebességmérővel az internetet, és 13 Mbps körül van. Megnéztem, hogy mi egy normális internetsebesség, de teljesen összezavarodtam. Vagy én nem értek valamit, vagy sok helyen összetévesztik a Mbps-ot (Megabit per secundum-ot) a Mb/s-al (Megabyte per secundum-mal). Például egy 10 Mb/s-os, vagyis 80 Mbps-os internet normálisnak, vagy gyorsnak számít? Itt gondolok FHD videó nézésére, vagy a fent említett slither.io-ra.

2016. máj. 3. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A slither.io nálam is akadozik. Nem nálad van a hiba.

80 Mbit amúgy jónak számít.

2016. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak hogy pontosítsuk a jelölési szokásokat :)


MB/s = MBps = megabyte / sec

Mb/s = Mbps = megabit / sec

2016. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen kicsit te se írtad pontosan.


1Mbps=1Mb/s Ugyan az megabit PER second ami Mb/s ugyan az.


Igen sokan mondják, hogy hűűű 10 megás netem van aztán azt se tudják mennyi kettő meg kettő.


Egyébként felhasználás függő. 13Mbit nem rossz. Internetezésre netes játékokra teljesen jó és használható. A játék hibája az akadozás. Persze vannak a tiedtől jobb és lassabb netek, de egyáltalán nem vészes.

2016. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

:)

1 Megabit/s = 0.125 Megabytes/s


Mbps : Megabit/s (Mbit/s vagy Mb/s)

MB/s : Megabyte/s


A lenyeg, osszad 8al a Mbps-ed amid van es kijon hany "megabájt" jon le 1 mp. alatt.

Ha 13ad van 1,625 mb./s (egy floppyt hamar megtoltenel)

Ha meg pl. 200 Mbps-es csomagod van (alsokozepkategoria a diginel) akkor es ha minden eszkozod birja 25 MB/s (kb. 40 mp. alatt lekapsz egy 1 Gb-os muvit) *es erre mar mondhatjuk, hogy normalis nettsebesseg..

2016. máj. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!