Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek egy 4mbps korlátla...

Szerintetek egy 4mbps korlátlan vezetékes internet megér még magába csak 4000 ft ot?

Figyelt kérdés

Egyébként egy kis faluban lakom ahol nem is nagyon van más lehetőség talán még a telekom de az szint úgy drága vagy még drágább és azzal van még tv és telefon is amire semmi szükségem, jó tudom hogy van magába net is de az úgy drága megint és ott hűség után szépen felszökik az ára!

Egyébként most ilyen mikro internetem van ami invitel, a tetőn van egy ilyen kis antenna szerűség az adó felé, igaz nekem ez is megfelel, még ha nagy ritkán meg is szakadozik!

Amúgy egy gép van rajta azon kívűl még wifi-t is használok rajta!

Csak az a baj, hogy itt még nincs kiépítve se a digi se a upc ami sokkal olcsóbban ad 100× gyorsabb netet?



2016. máj. 3. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem éri meg, de ha nincs más, és kell, akkor nincs mit tenni.
2016. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi amúgy hát sajnos ez van!

Vagy ha még megérnénk azt, hogy egyszer valaha is lenne korlátlan mobilnet!

Vagy igaz elvileg azt ígérték, hogy 2018-ig minden magyar háztartásba eljusson a gyors net, ez gondolom azt jelenti, hogy addigra ki kellene építeni hálózatokat más szolgáltatóknak is, már ha egyáltalán lesz-e ebből valami

2016. máj. 3. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: Ugyanez a kormány találta ki a közműadót is, ami egy csapásra elvágta a kis falvak lakóit attól, hogy gyorsabb internetük lehessen. Így bízzál az ígéreteikben...
2016. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na igen az is igaz, hogy ezek csak hazudni tudnak, először netadó, utána meg kiépítés, net áfa csökkentés stb...


Viszont én még azt sem értem ha a mai világ már annyira a mobilitástól függ, hogy miért nicsen egyik mobilszolgáltatónál sem teljes körű korlátlan mobilinternet csomag, mert ugye azt sem lenne rosz, de igaz, hogy ahol én lakom, nem, hogy 4G de a 3G is nagy ritka!

2016. máj. 3. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vagy ha még megérnénk azt, hogy egyszer valaha is lenne korlátlan mobilnet! "

A mobilnet azért nem korlátlan, mert a rádiós spektrum véges.

Míg a kábeles Internetnél elég csak még egy/egy nagyobb sávszélességű vezetéket lefektetni, a rádiós csatornának korlátai vannak: nem lehet a végletekig növelni sem a sávszélességet, sem a kimenő teljesítményt.


"Csak az a baj, hogy itt még nincs kiépítve se a digi se a upc ami sokkal olcsóbban ad 100× gyorsabb netet?"

Ja, csak ki kéne építeni egyrészt a fővárostól a faluig az optikát, illetve a falun belül végigvezetni, majd be a házakba. Ez több százmilliós/milliárdos tétel.


És a telekommunikációs cég a két szép szemedért nem fogja ezt elvégezni. A részvényeseik jogosan várják a profitot - és ez az alacsony fizetési morálú lakossági előfizetőktől hiába is várják. És ehhez nem kell az említett közműadó se, szimplán csak a piacgazdaság áldásos hatása végzi a dolgát.

2016. máj. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!