Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha letöltöttem egy DVD fájl a...

Ha letöltöttem egy DVD fájl a Torrentről, hogyan tudom megnézni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 07:02
 1/7 A kérdező kommentje:
NCore, bocsi. Hülye vagyok ehhez.
2016. máj. 22. 07:05
 2/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Gondolom ISO-s kiterjesztéssel jött le.


Ahhoz akkor két dolog kell :


1. Virtuális CD/DVD emulátor

2. Valamilyen lejátszó amivel meg lehet nézni a DVD-t


Virtuális CD/DVD emulátor : Sok jó van, én csak kettőt ajánlanák :


1.1 MagicIso : [link]

1.2 Virtual CloneDrive : [link]


Feltelepited valamelyiket, kapsz a gépedben a jelenlegi CD/DVD meghajtó mellé (ha van) egy plusz CD/DVD meghajtót (ezt a sajátgépben le tudod ellenőrizni)


Ha bemountolod (betöltöd - a programot kell használni és megnyitni a programmal a letötltött iso fájlt) a letöltött iso-t ebbe a virtuális CD/DVD meghajtóba (akkor az olyan mintha egy fizikai CD/DVD raknál a fizikai CD/DVD meghajtóba) eléred a CD/DVD-n lévő fájlokat.


2. Lejátszó program. Kell egy olyan lejátszó program ami lejátsza a DVD-ket. Ilyen lehet pl. a Windows beépitett lejátszóprogramja, de a VLC player is jó, nekem a Cyvberlink Power DVD-je a kedvencem, de ez a program fizetős.


Sok sikert.

üdv.

2016. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Indítsd el a lejátszódat(valami értelmeset, például VLC) és a megnyitás menüjében indítsd el a fájlt. Vagy jobbklikk a fájlon és társítsd a lejátszóval.

De ilyet csak akkor érdemes letölteni, ha ki akarod írni lemezre, megnézésre videó fájlt kell, például mkv-t.

2016. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. megelőzött, de ilyen virtuális meghajtó nem szükséges ehhez, egy ügyes lejátszó közvetlenül is megnyitja.
2016. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Különben Windows 8.1 és Windows 10 rendszerekhez nem szükséges már külön program iso -hoz, simán meg lehet nyitni dupla kattintással, magától virtuális meghatóba teszi. Ez beépített funkciója.
2016. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Egyébként a #3. válaszoló jól mondja, iso -t csak akkor szabad leszedni, ha menüt tartalmazó DVD vagy Blu-ray filémet szeretnél írni pl. asztali lejátszóhoz.


Sima filmet csak fájlként szabad leszedni (mkv, avi, stb.). Sokkal több helyet spórolsz. És lemezre írásnál is egy film helyett többet is rárakhatsz ugyan arra a lemezre, hasonlóan jó vagy ugyan olyan minőségben.

2016. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kiakarod írni, akkor kicsomagolod winrar-ral, majd a VIDEO_TS mappát kiírod lemezre dvd-video formátumban. Gondolom ez a cél.


Ha kicsomagoltad akkor a VIDEO_TS mappában lévő VIDEO_TS.IFO fájlt társítva a lejátszóddal gépen is le tudod játszani, bár ez esetben valóban jobban jártál volna, avi, mkv fájllal, ahogy javasolták.

2016. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!