Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az "IPconfig"-ot parancssorba...

Az "IPconfig"-ot parancssorba írva azt látom, hogy az az IPv4 számom "kívánság szerinti", vagyis gondolom staitikus. Hogy lehetne ezt dinamikussá változtatni?

Figyelt kérdés
Korábban egy "Simple static IP" nevű progival sikerült ezt beállítanom, de a visszaállítás nem akar összejönni. Valami ötlet?
2016. jún. 3. 20:31
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Az az IP cím amit az Ipconfigban látsz az a Router/vagy Modem által kiosztott IP cím.


Az IP típusa szolgáltató függő, általánosságban elmondható, hogy a legtöbb szolgáltató dinamikus IP-t oszt ki.


Maximum az IP cím "élettartalma" eltérő, ez a leghosszabb tudomásom szerint az UPC-nél ahol kb. 1/2 év a többi szolgáltatónál, pl DIGI, Telekom, stb, a modem/router ki be kapcsolásával lehet IP címet változtatni.


A "Statikus" vagy FIX azaz állandó IP címet külön díjazás fejében lehet rendelni egyes szolgáltatóktól. (nem mindegyiktől)


A fordított dolog szokott működni, tehát Dinamikus IP címet (Ami mindig változik) szoktak "fix" IP címmé alakítani, a dinamikis DNS szolgáltatással.


Így nem gond ha az IP cím megváltozik, mert végül is nem az IP cím alapján éred el a gépet/szervered, hanem a használt dinamikus DNS névvel (pl. valami.no-ip.info) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval arról van szó, hogy kicseréltem a routerem, és képtelen vagyok vele csatlakozni a netre. Korábban egy más okból én állítottam be ezt a statikus IP-t, de most nem tudom megszüntetni. De ezek szerint a szolgáltatóm felé ez nem volna szabad hogy gondot okozzon? Jól gondolom?
2016. jún. 4. 14:38
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen, jól gondolod, a netet, elvileg el kellen érned, ha jól beálitottad a routert.


A router csere csak egy esetben okoz gondot : Ha a szolgáltatónál MAC cím szűrés van (ez annyit, tesz, hogy a szolgáltató nyilvántarja az Ő hálózatára csatlakozó eszköz mac cimét és más eszközt nem enged fel a netre.)


Tudomásom szerint az UPC-nél van ilyen jelegű MAC szürés.


De ugyebár ez is megoldaható (Ha ez a baj) :


1. A routerben kell lennie MAC clone (vagy hasonló jeleggű menüpontnak) ahol a szolgáltatónál regisztrált eszközöd MAC cimét be tudod állitani.


2. A szolgáltató biztosit valamilyen linket az új eszközök regisztrálására (ahol a szerződés adataival tudod regisztrálni az új eszközt) pl. UPC : [link]


3. Felhívod az ügyfélszolgálatot és elmondod nekik, hogy a gépedben hálókártyát cseréltél mert elromlott és most nem tudsz felmenni a netre, elvileg ők regisztrálják az új eszköz mac cimét.


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ezzel a hálókártyás trükkel hamar lebuknék, mert ha a szolgáltatóm tényleg nyilvántartja és látja a saját routerét, amit a szolgáltatás bekötésekor adott, akkor egy ilyen kérés ellenőrzésekor ez bukta lenne! Szóval talán inkákább hagyom az egészet.
2016. jún. 6. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!