Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha pingelek egy szervert,...

Ha pingelek egy szervert, akkor a szerver megtudja az IP címemet?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nyilván
2016. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pingeles az kétirányú dolog, ping pongbol ered a kifejezés. Küldés valamit(ping) amire valaszol(pong) és a köztük eltelt idő adja a válaszidőt. Ha nem tudná az ip-det az azt jelentené, hogy egy fertőzött/ártalmas/rosszul konfiguralt router van koztetek és sosem kapsz választ a pingre.
2016. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, gondoltam én is :(

És el lehet valahogy rejteni, vagy ál-IP-t használni? Linuxon szórakozok most ilyenekkel, azért kérdezem. Tegnap kezdtem ismerkedni magával az operációs rendszerrel, lesz egy pár 'hülye' kérdésem.

2016. jún. 4. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Itt nem az oprendszer nem ismerése a gond, hanem fogalmad sincs hogy működik a hálózati kommunikáció.
2016. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ebből adódhatnak problémák
2016. jún. 4. 15:22
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

Tanulj, ismerkedj a hálózattal! Nyugodtan pingelj, a célgép nem fog foglalkozni az az IP-ddel. Bajod nem lesz belőle. Persze portszkennél már más a helyzet. Ha félsz, használj proxyt, VPN-t vagy TOR-t.

Ajánlott olvasmány:

Andy Tannenbaum: Számítógéphálózatok c. könyve

2016. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na, akkor most már meeélek :)

Szóval, eddig még csak windowson a VirtualBoxban futtattam, ezzel még nem volt gond.

A eljutottqm a consoleba, azt hallottam, hogy nincs is grqfikus felület, de még is olyan windows-szerű volt, és könnyem nyitottam egy console ablakot. Beírtam először, hogy ping 1.2.3.4 (példa), erre másodpercenként új sor jelent meg, hogy mennyi a válaszidő és hogy 56 kb adatot küldtem. Ezzel nincs is baj szerintem se.

De most veszem észre, hogy megválrozott az én, nyilvános IP címem.


Ez miért lehetett?

2016. jún. 6. 00:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit, hogy az a gép, amit eddig pingeltem most már nem reagál a pingelési kérelmemre. (ha jól fejezem ki magam)
2016. jún. 6. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!