Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábelnetünk van itthon, de...

Kábelnetünk van itthon, de akarok routert! Namost ugye, a kábelnet koaxon jön be, de azt sima routerre hogy kötöm rá? Vagy létezik külön kábelnet router, aminek a WAN csatija is más?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Most sem a koaxot dugod a gépbe... A modem ugyanúgy fog kelleni.
2010. ápr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

bemész szépen egy számitástechnikai boltba és veszel egy olyan routert, ami kezeli a kábelnetet is.

aztán hazaviszed és elolvasod a használati utasítást.

2010. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Én is ezt mondom: "Most sem a koaxot dugod a gépbe... A modem ugyanúgy fog kelleni."

A koax megy a kábelmodembe, abból jön egy hálózati vezeték a routerbe és onnan megy a jel szana meg széjjel.

2010. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vehetsz boltba /?/ kábelnet routert, de valszeg nem fog menni, mert a kábelmodem azonosít egyedül /nálam legalábbis/, sem jelszó, sem más nem kell, a modemet telepítésekor telefonálással "élesítették" többszöri kísérlet után.

Én is azután kötöttem a routert.

Aztán egy évig nem is volt gond /lemondtam/.

Üdv: StMiklos

2010. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A koax kábelnek semmi köze sincs a routerhez.

[link]

2010. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én hülye a legfontosabbat nem is mondtam

wifis routert szeretnék!

vagypedig tök feleslegesen aggódok, merthogy a mostani modemen is van RJ45?

2010. ápr. 12. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!