Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » WEBKAM hekkelés lehetséges...

WEBKAM hekkelés lehetséges úgy, hogy nem kapcsolják be a LED-et?

Figyelt kérdés

közvéleményt járja az a sztori, hogy a webkamerákat bekapcsolják távolról.


csak szerintem a legtöbb laptopban egy LED is bekapcsol, ha a webkamera megy. És szoftveresen ezt nem lehet kikerülni, kivéve ha a gyártó eleve nem csinált erre lehetőséget.


persze a legtöbb amerikainak Macbookja van, ahol nincsen LED a kamerához, mert az apple mércével már túl proli lenne.


de én ugy gondolom, hogy a LED-et nem lehet megkerülni, ha nincs erre kiskapu.


VAGY akár a felhasználó is megberhelheti a kamerát, hogy egy LED gyulladjon meg, ha áram alá kerül a kamera.


2016. jún. 9. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A LED-nek mindenképp világítania kell!! Szóval ha távolról bekapcsolják akkor azt a LED-nek köszönhetően észreveszed(velem már volt sajnos ilyen!!)!!
2016. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:
Szerintem egyszerűen a kamera tápkábelére van kötve a LED is, így amikor a kamera bekapcsol, a LED is egyből világít...minek bonyolítanák külön vezérléssel.
2016. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
én is ezt mondom...:d tehát ebből kifolyólag csak a Macbook tulajdonosokat meg egyéb burzsuj diszpintyet fenyeget a veszély, hogy bekapcsolják a kameráját.
2016. jún. 9. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyetek naivak. Majdnem minden mai webkamera LED-je független attól hogy használatban van épp a kamera vagy nem. Az OS küldi neki az infót, hogy égjen-e. Semmi másra nincs szükség, csak a drivert módosítani (pl. frissítésnek álcázva) és kijátszható.
2016. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!