Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lehet az, hogy a számító...

Gyurinho kérdése:

Miért lehet az, hogy a számítógépen bekapcsolás után azt jelzi, hogy nincs internetkapcsolat, de újraindítás után működik? A konfig: Alaplap: Intel Whitesburg DP55WB Processzor: i5-750 Memória: 2x2GB DDR3 Videokártya: Ati Radeon HD 5750 1GB HDMI, DVI

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Örülök hogy leírtad milyen vidókártyád van, biztos amiatt nincs internet. Ha nem nagy gond, inkább írnál a kérdésre releváns információkat? (kábel vagy wifi, szolgáltató, stb...)
2016. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kábellal kapcsolódik, a szolgáltatóval nincs gond, mert a másik gép, ami szintén kábellal csatlakozik a routerhez tökéletesen működik.
2016. jún. 11. 05:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam jelenleg ugyanez a helyzet, ám a probléma sem hardverre, sem szolgáltatóra nem vezethető vissza. Eddig a Windowsra gyanakodtam, ugyanis a múlt hétig tökéletesen működött minden, ám a múlt héten a GoldWave zeneszerkesztő program egyik percről a másikra "elfelejtette", hogyan kell megnyitni az mp3-as fájlokat és bármit csináltam, nem sikerült eredményt elérnem. Mivel a Windows (Win 10 Enterprise) előtte frissített (1,1 GB frissítő telepítő csomagot töltött le és telepítette), azt gondoltam, talán ennek köze lehet a GoldWave működéséhez ill. nem működéséhez, ezért újratelepítettem a Windowst. Az újratelepítés után azonnal feltelepítettem a GoldWave programot is, ám ugyanúgy nem nyitja meg az mp3-as fájlokat, viszont az újratelepítés után minden bekapcsolás után újra kell indítanom a gépet, mert csak újraindítás után van internet. A problémát a UPC modem és a router egy percre történő kikapcsolása és újraindítása, sőt a hálózati kártya legfrissebb driverének telepítése sem oldotta meg.

A te kérdésed után viszont a Windows is kikerült a gyanúsítottak köréből, mert te még csak újra sem telepítetted, hiszen ezt nem írtad. Így aztán most sejtelmem sem lehet, mi okozza a problémát.

Tudom, hogy ezzel nem válaszoltam a kérdésedre, de a továbbgondoláshoz talán segítség.

2016. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Nem, nálam nem volt újratelepítés. Próbálkozok még mindenesetre, aztán ha esetleg sikerül, megosztom itt, hogy én mit csináltam.
2016. jún. 11. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos ma újból újratelepítettem a Windowst, de az eddig futó Windows 10 Enterprise N 1511.7224421 x64 helyett a Windows 10 Enterprise 2015 LTSB x64 Integrated May 2016 IE11 verziót tettem fel és a GoldWave is rendeltetésszerűen működik, meg az internet is egyből bejön a gép bekapcsolása után.
2016. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!