Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két ház között egy 30 m...

Két ház között egy 30 m hosszú UTP kábellel van net kapcsolat kb 10 éve. Valószínűleg kábelszakadás van, de szeretnék biztosra menni, mielőtt elkezdjük áthúzni. Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

2016. jún. 18. 15:12
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Van rá kábelvizsgáló.

[link]


Sajnos olcsóbbat nem találtam. Mikor én vettem, ugyan itt, ugyan ezt a típust, még 1100 Ft volt.

De ha van ismerősöd aki ezzel foglakozik, kérd kölcsön.

2016. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kábelteszterrel - például ely ilyesmivel

[link]

ki lehetne deríteni hogy melyik ér van megszakadva, illetve hogy hol.


Ha a kábel elején/végén van megszakadva a kábel, akkor lehet, hogy elég végt újrakötni. De 10 év használatot, kültéren megsínyli a kábel.


Ha van rá keret, érdemesebb kültéri FTP kábelt venni, aminek van földelhető árnyékolása, és a külseje időjárásállóbb fekete műanyaggal van fedve.

2016. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, lehet wifis megoldás lesz, ha találok elég erős routert.
2016. jún. 19. 19:10
 4/5 b4r4thg ***** válasza:
Én kábellel csinálnám a helyedben.
2016. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Én is a kábelre szavazok, de ha elgondolkozunk rajta, hogy 30 m jó minőségű UV álló FTP kábel mennyibe kerül, abból már a Wi-Fi is megoldható.

De kábel annyiból tisztább megoldás, hogy az mindig hozza a teljesítményt, nem zavarják nagyon a külső hatások. Nem sugároz.

2016. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!