Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Németországba jöttem 'nyaralni...

Németországba jöttem 'nyaralni' de Magyarországról még töltöttem le filmeket amik itt kerültek visszatöltésre, a háttérben megy a program, azóta már kilőttem. Olyan filmekről beszélek amik már kijöttek dvd-n. Lehet belőle probléma?

Figyelt kérdés
Mik tartoznak jogvédettség alá? Kérem minden degradáló megjegyzés mellőzését.

2016. jún. 26. 11:38
 1/7 anonim válasza:
Minden filmet levédetnek valamelyiket hosszabb valamelyiket rövidebb időre.Általában nem szoktak szivatni mert feltöltöd de.... fel kell tüntetned a kiadód vagy a szerzőt stb..
2016. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
68%

Ne parázz. Én Ausztriában rendszeresen töltöttem fel/le.

Megkérdeztem az osztrák szolgáltatómat, hogy gond-e a letöltés, és azt mondta, hogy csak akkor, ha a weblap jelzi, hogy jogsértést követsz el :D

Mondjuk én csak angol meg magyar filmeket/könyveket töltöttem, de az nem érdekelte őket. És mivel a magyar jogot nem sérted a letöltéssel, ezért senkinek sem fáj.

2016. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
34%
Bár ez Ausztria. Tudom, hogy a németek szívósak, de ennyitől még nem lesz bajod. Majd itthon folytatod
2016. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Na akkor először elemezzük ki az eddigi válaszokat, majd rátérek a valóságra is.


"Általában nem szoktak szivatni mert feltöltöd de.... fel kell tüntetned a kiadód vagy a szerzőt stb.."

De, Németországban általában pont a feltöltés miatt szoktak... na nem szivatni, csak fájlonként 850 Eurót felszámolni. Mellesleg torrenten hova kéne a szerzőt feltüntetni...?


"Megkérdeztem az osztrák szolgáltatómat, hogy gond-e a letöltés"

A szolgáltatónak teljesen mindegy, mit csinálsz, neki az sem gond, ha gyerekoprnót terjesztesz vagy bombamerényletre készülsz. Nem az ő dolga ezzel foglalkozni.


"És mivel a magyar jogot nem sérted a letöltéssel, ezért senkinek sem fáj."

Németországban a kutyát sem érdekli a magyar jog.


"de ennyitől még nem lesz bajod"

Hehe, ismerek olyat, aki szintén ezt gondolta...


Szóval a fentiekkel ellentétben a helyzet az, hogy Németországban a megosztást szankcionálják, de.


De nem a szolgáltató, hanem a jogtulajdonos által megbízott, erre szakosodott cég/ügyvéd/ügyvédi iroda.


Továbbá ugye lehetetlen lenne mindent figyelni, ezért jellemzően a friss, aktuális sorozatokat, filmeket, zenéket monitorozzák, méghozzá úgy, hogy torrenten megnézik, ki osztja az adott fájlt, és ha németországi IP-t találnak, már kérik is a felhasználó adatait a szolgáltatótól és megy az ajándékutalvány.


Mire megkapod, eltelhet akár egy-két hónap is, úgyhogy gondolom még van miért izgulnod.


Ami melletted szól: ami már kijött dvd-n az talán nem túl új, tehát jó eséllyel már nem figyelik. nCore szerepel a kulcsszavaid között, ami emlékeim szerint egy zárt hálózat, nem valószínű, hogy a német illetékes elvtársak hozzáférnének.


Még valami. "Mik tartoznak jogvédettség alá?" Gyakorlatilag minden, aminél a szerző (ez nagyon fontos!) nem tüntette fel írásban, hogy szabadon felhasználható. Ha ugyanis én ellopok egy filmet, megosztomés odaírom, hogy szabad préda, attól az még nem az.

2016. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen ncoreról töltöttem le. Remélem nem lesz nagy probléma, mert nagyon megvisel a dolog, főleg így hogy csak ideiglenesen vagyok itt. Köszönöm a választ!
2016. júl. 1. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nCore, akkor lazítsál, elvileg nem lesz gond.
2016. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Mi lett a vége?
2022. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!