Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassabb az internetem,...

Miért lassabb az internetem, mint amit fizetünk?

Figyelt kérdés
A net, amit fizetünk, képes 60MB/s-al tölteni lefele a speedtest.net szerint, és a szolgáltató szerint is. Viszont ha töltök le valamit, akkor az "csak" 20MB/S-al jön kb. A merevlemezem lehet a baj? SATA 3-al van bekötve a HDD. Típusa: Seagate ST2000DM001

2016. jún. 27. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy a routered max 150 Mbit/s sebességre képes.
2016. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lajos54 ***** válasza:
Attól is függ a tényleges letöltés sebessége, hogy az a hely, ahonnét töltesz, (A SZERVER) mekkora sebességgel tud kiszolgálni, illetve mennyire van leterhelve.
2016. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A számítógéped hálózati kártyájától is függ a sebesség.
2016. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez alapján minimum 500 Mbps-es netted kell legyen! Az van? Ettől ne várd a maximumot mert nem fogja hozni! Még akkor sem biztos, ha torrentről töltessz és több 1000 seeder van adott torrentre..

Nem minden gigabites ruter hozza ami rá van írva... ha kb 30.000 ftos kat. akkor igen de 10 körüli gigabites ruterek viccek! (ha egyált. gigabit rutered van) Persze nem mindegy a Pc-d konfigja sem!

2016. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát egy Gigabyte z77-ds3h alaplapba integrált hálózati kártya van, és abba van bedugva az Ethernet/utp (nem tudom) kábel. Ennek elvileg tudnia kell 1 gigabit/sec-ig a sebességet. Igen 500megabit/sec-es netem van. A routert meg a UPC-sek adták. (Egy fehér színű, álló router)
2016. jún. 28. 10:28
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Ha a speedtest szerint jó e letöltési sebesség, akkor nem a gépen múlik, hiszen az is a gépet használja.

Inkább az lehet, mint amit már írtam: ahonnét letöltesz, onnét nem jön nagyobb sebességgel.

A szolgáltató által megadott érték a lehetséges maximum, a speedtest által mutatott pedig a valós érték, amire a rendszered képes. De ha valahonnét valamit letöltesz, annak -mint írtam- attól függ a sebessége, hogy az ottani kiszolgáló mennyit tud, vagy mennyit enged. Illetve még beszámíthat a közbeeső hálózatok terheltsége.

2016. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen valóban a forrástól is függ honnan töltssz le de szerintem amint én is írtam torrenten kívűl más forrást igen nehezen fogsz találni ami téged kiszolgál 60 Mb/s-el..

Van még egy olyan dolog amivel pl. én jártam... Alaplap Asrock benne hálókártya 10/10/1000 és egy kalap trutyi! A spedtesten 150 mbps felé akkor sem ment ha rugdostam :) beletettem egy pcie gigabit kártyát egyből 215mbps lett a. digi200 net

Minderre egy gigagbites laptoppal jöttem rá mikozben egymás után teszteltem.. A laptop hozta a 200+ speedtestet a Asrock meg nem ezért tudtam biztosan ,h kuka az alaplapi lan!

2016. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!