Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy gépen nincs...

Miért van az hogy gépen nincs netem, de telefonon és tableten (wifin) van?

Figyelt kérdés

Tegnap este ujraraktam a gepemet emiatt es akkor tokeletesen mukodott. Aztan mádnaprs megint rossz es nem mukodik. Valamikor azt irja hogy van netem, de akkor se tolt be semmit.

Amiket probaltam:

-masik kabelt használni (router es a gep kozott)

-ujrainditani a routert es a modemet is

-ujraindítani a gépet

-újratelepíteni a gépet. (Ideiglenesen működött.

-Az internetet egyből a gépbe vezetni, vagyis nem a routerbe.



2016. jún. 28. 15:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejettem hozzátenni hogy amikor azt irja hogy van netem akkor nem csak a bömgésző nem megy, hanem semmilyen program amihez kell net (pl. Skype, teamspeak, Steam, jatekok, stb..)
2016. jún. 28. 15:26
 2/5 Hominida ***** válasza:
A műszaki hibán kívül az egyetlen dolog, amit most el tudok képzelni, hogy a routeren nem elég jól van beállítva a DHCP szolgáltatás. Emiatt amikor a gépnek a router által kiosztott ideiglenes IP cím lejár, és másikat osztana ki, akkor esetleg nem férsz be a tartományba. De látatlanba ennél pontosabb tippem nincs.
2016. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Probalgatnám állítani a routerben dolgokat, ha megnyitná:'D tplinklogin.net semmi, ip cimet beirom semmi, neha keri a felhasznalonevet es a jelszot, ugye beirom admin/admin es utana nrm tolti be:/
2016. jún. 28. 18:21
 4/5 Hominida ***** válasza:
Akkor először csinálj rajta egy teljes resetet. A hozzá tartozó leírás nyilván elmondja, hogyan kell; rendszerint valami lyukban levő gombot kell valameddig nyomni. Utána legalább a belépésnek működnie kell. Viszont ha ezt megcsinálod, akkor a másik két készüléket újra be kell majd állítanod. De ha a router megvadult, akkor lehet, hogy nincs más utad.
2016. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hominida ***** válasza:
Hoppá, csak most láttam, hogy a router átugrásával sincs neted. Akkor a hiba a gépen van. Egy időre kapcsold ki az automatikus frissítéseket, és próbáld meg a hálózati drivert letörölni, majd újratelepíteni, csak azt.
2016. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!