Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Ddos bűntény? Mivel lehet...

A Ddos bűntény? Mivel lehet védekezni ellene? És pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Elmondom az egészet. Van egy játék amiben vannak különböző szerverek. Ezen a szervereken vannak adminisztrátorok és az egyik szerveren ahol én szoktam lenni ott van 2 admin akik visszélnek bunkók stb. és nagyon nem csípem őket. A szerveren lehet regisztrálni hogy levédd a neved és az admin jogaidat de ez a 2 ember nem regisztrált és én gondoltam bepróbálkozok. Sikerült is mind a 2 embernél és beregisztráltam helyettük, le is kódoltam mindent de valahogy visszaszerezték de ez mindegy is. Aztán beszéltem ezzel a gyerekkel akit lekódoltam és azt monda hogy nem tudja ki volt aki ezt csinálja de ha megtudja akkor le lesz ddos-elve. Nos én tudom ennek a személynek a nevét és hogy hol lakik, képem is van róla. Ha ezt megcsinálja velem ezt a ddos-t akkor feljelenthetem? Lehet-e valamivel védekezni ellen? És hogy ez a ddos mit csinál a netemmel és a gépemmel? Nagyon nem értek ehhez a témához úgyhogy kérem úgy írják le hogy a hülye is megértse mert néztem oldalakat ahol leírták de nem értettem belőlük semmit.

2016. júl. 2. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább csak valami nagyszájú hülyegyerekről van csak szó.

Igen, bűncselekmény, bár a rendőrség kb nem foglalkozik ilyennel.

De otthoni sima hálózatot nem gyakran szoktak így támadni, nem sok értelme van, mivel nincs az esetek 99%-ában semmilyen futó szolgáltatásod és semmi amin keresztül igazán kárt lehetne tenni.

2016. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy nem gyakran csinálják de itt nem szoktak nagy szájú gyerekek lenni. Az számít valamit hogy routerem van tehát dinamikus IP? Egy ilyen szerveren sok mindent tudnak csinálni az adminok. PL nyitogatják a CD meghajtót, elhelyeznek egy fájlt a gépembe ami miatt belassul a net és akadozik minden. (Ez a "PIKA") Ez egyébként azt jelenti hogy nem is tud ddos-elni? És ha tud, akkor más IP után abbahagyja? Nagyon be vagyok szarva.

Előre is köszi.

2016. júl. 2. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:

"Egy ilyen szerveren sok mindent tudnak csinálni az adminok. PL nyitogatják a CD meghajtót, elhelyeznek egy fájlt a gépembe ami miatt belassul a net és akadozik minden."


Nem tudom milyen szerverről van szó, de ilyet biztosan nem tudnak egy normális játéknál SEM csinálni az adminok.

2016. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehat, te egy hibat kihasznalva bejutottal valahova, es ott jogosulatlanul jogokat szereztel, + kart okoztal (lekodoltal valmit), es most azt kerded, hogy a ddos mint olyan, tilos-e?

Hátőőőő... Nemtudom, amit te csinaltal szerinted legalis? Ha kiderul, hogy te voltal, biztos hogy nem jelent fel inkabb, hanem leddos-ol?

"hátpersze!"

2016. júl. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hmm. kiváncsi vagyok a bíróságon ki kapna nagyobbat aki ddosolt valakit vagy az aki más nevében regisztrál oldalakra. :D lehet hogy a két ember bunkó te viszont kicsivel sem vagy jobb, sőt!
2016. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

DDoS -hoz renget olyan fertözött gép kell amit egy bot-net hálózatból együttesen egy időben gyors kapcsolat nyitást adat forgalmat generál.

Ilyet csak úgy nem egyszerű csinálni, és bot-net hállózat bérlése is szépp össszeg egy-egy támadásra.


Ha otthonról üzemelteted router mügül, akkor nagyobb valószínűsége van, hogy simán a router csengeségét használja fel, és hirtelen sok kapcsolati kéréssel bombázza.

(1-2 ezer / perctól sok router akár le is fagy)

2016. júl. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fogadok ez a híres Counter Strike játék szervereken történik :D ott szokás cd ajtókat nyitogatni meg ilyenek sajnos a plugin irók már sokra mentek
2016. okt. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!