Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP címmel kapcsolatban lenne...

IP címmel kapcsolatban lenne kérdésem, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés
A helyzet h 3 gépünk van itthon, és routerrel van megoldva a net. A kérdésem, hogy ettől még mindegyik gépnek más az IP-je? Mert egyszer 2 gépen megnéztem és egyezett, ez mitől van? És hogy tudnék dinamikus IP-t csinálni, akár csak az én gépemre, akár a routerre ha az a ludas IP ügyben? Köszi előre is mindenkinek :)
2010. ápr. 14. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:

minden gépednek van egy külön IP címe az otthoni hálózatban (nem egyezhet két gépé)


alapesetben dinamikus IP címed van


ha viszont a hálózaton kívülről nézed akkor minden géped IP címe a router IP címének fog tűnni

2010. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha vágom! Beírtam mindkét gépen egy IP cím mutató oldalon és ugyan azt mutatta, tehát a router IP-jét. Na most akkor van arra lehetőség, hogy a router IP-jét állítsam dinamikusra?
2010. ápr. 14. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sima mezei internet-előfizetéssel nem hiszem, hogy megoldható lenne. Pont az a lényeg, hogy a modemtől kifelé minden úgy látszik, mintha egyetlen gépetek lenne, miközben persze három. A router a háttérben úgy alakítja át a "dolgokat", mintha mindent egyetlen számítógép kérne (ez erőteljesen leegyszerűsítve van ..., a valóságban ez történik általában: [link] ezért látszik minden gépről ugyanannak az IP-cím (pl. [link] ).


Nemigen hiszem, hogy ez megváltoztatható anélkül, hogy még egy előfizetés legyen.

Igazából miért kellene, hogy más legyen (vagy annak látsszon) az IP?

Ha weboldal miatt, akkor esetleg használj web-proxyt, ez tulajdonképpen (megint nagyon erős sarkítás/torzítás) egy honlap, amin továbbküldi a te kéréseidet, de úgy, mintha ő maga kérte volna, így a másik oldalon a te IP-címedet nem látják. Na, azért ez nem életbiztosítás, ha akarják, éppen megtudhatják bizonyos esetekben (pl. rendőrségen keresztül, ha olyan a dolog) :-)


pl. ilyen (úgymond webes) proxy szerver:

[link]

[link]

2010. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Azt pedig, hogy dinamikus-e vagy sem, kizárólag a szolgáltató tudja megváltoztatni.

2010. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Világos, köszi szépen! Igazából nem annyira lényeges hogy ennyire bele merüljek, csak hajtott a kiváncsiság :) A helyzet az, hogy online játékmód miatt kérdeztem, mert néha rámjön az ötperc és szórakozok repülő autóval, mini gunnal (gta sa) és ha esetleg IP bannt kapok az kellemetlen. De ezek fényében nem fogok kisérletezni :D
2010. ápr. 14. 18:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ok, értem. Viszont ez legális dolog amúgy. A rendőrséget arra írtam, hogy pl. proxy mögül hekkerkedsz, vagy hasonló rosszaságok. Ilyen IP-bannos esetben eleve nem fordul senki a rendőrséghez, másrészt meg el is hajtanák őket nyilván :-D. Az is igaz, hogy webes proxyn keresztül nem fogsz játszani egykönnyen. Arra nem jó.
2010. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen le tudod tesztelni: húzd ki a modemet és dugd vissza egy pár perccel később....

ha változott akkor dinamikus

(úgy tudom statikus IP-t csak extra pénzért és jobb netekez adnak)


viszont ha dinamikus, akkor azért kaphatsz még ip-range bant amivel nem csak magaddal hanem sok társaddal is ki***** (mivel az ő tartományukat is letiltják)

2010. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A hálozatban minden router más ip-t oszt ki a gépeknek! De ez csak a halozati ip cim! Ha netröl nézed mindegyik gép -nek ugyan az lesz az ip cime! MErt ugya a modem is ugy osztja ki!


Tudom hisz ezzzel dolgozom nap mint nap! Internetszolgáltatonál

2010. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. ápr. 16. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!