Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi sebesség növelés lehetséges?

Wifi sebesség növelés lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Véleményt és segítséget szeretnék kérni.


Adott egy Tp-link AC1750 router (alap firmware). Mind a két frekvenciasáv (2,4 és 5 GHz) is be van állítva WPA2 PSK titkosátással.

A netem DigiNet 500 (500/200 MBit).

Az ellenoldal azaz a vételi eszköz egy laptop, amelyben egy 2x2 Dual Band-es Intel AC-7260 Wifi-kártya van. Ennek az elméleti sebessége 867 MBit.


A jelenlegi firmware-el, driverrel és beállításokkal Wifi-n 290-340 MBit közötti letöltési sebességet mérek, a feltöltési 200 MBit, tehát az oké.


Kérdésem, hogy a letöltési sebesség jó e, vagy lehet ennél többet is kihozni Wifi-n?

CAT5E UTP kábellel összekötve a fent említett eszközöket a teljes sávszél megvan. A laptop hardware nem hiszem, hogy kevés lenne (Intel i7 4702 QM; 32GB HyperX RAM, HyperX SSD; Windows 10).


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. júl. 11. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban nem igazán létezik ennél jobb, főleg otthoni felhasználásra szánt eszközökben. A gigabites szabvány még fejlesztés alatt áll, még annak is ki kell jönni, meg el kell terjedni, szóval pár évig még így marad. Ha nagyon nem elég a sebesség, húzz ki egy kábelt.
2016. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a gyors választ! Igazából nem a gyorsabb internet sebesség miatt tettem fel a kérdést, -hiszen az elért is épp elég kielégítő-, csak arra voltam kíváncsi, hogy lehetséges e az adott eszközökkel nagyobb Wifi-s adatátviteli sebességet elérni... Sajnos(?), hogy "még csak" itt tartunk a wireless átviteli sebesség terén... Vagy épp szerencse?! Ki tudja!? Lehet hogy az élettani hatása roncsolóbb lenne a jelenleginél... Mert, szerintem ez sem igazán az életed hosszát nyújtja! Na mindegy.

Válaszodból legalább kiderült, hogy nem én voltam balfék a hálózat beállításában. :-)

További szép napot!

Balu

2016. júl. 12. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!