Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tölt lassabban a torrent...

Miért tölt lassabban a torrent a gépemen egy másikhoz képest?

Figyelt kérdés
Adott két számítógép, egy Lenovo z 50-70 és egy Macbook air 13". Nem rég kötöttünk új szerződést a UPC-nál 120 Mbit/s -internet csomaggal. Nem vagyok tisztában azzal, hogy mennyivel kellene átlagosan töltenie, viszont azt látom, hogy a Lenovo laptopon maximum 5-6 MB/s tölt le viszont a Macbookon 14-15 MB/s sebességgel tölt. Ugyan arról a torrentfájlról beszélek. A netmérő.hu szerint a Lenovo 25-26 Mbit/s tölt le viszont a Macbook 40-41 Mbit/s sebességgel tölt le. Miért lehet ez? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. júl. 14. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Wifivel veszed a netet és nincs megfelelően feltepeítve a driver?
2016. júl. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen Wifivel, de már leellenőriztem kábellel is. A Lenovon nem változtatott a sebességen.
2016. júl. 14. 01:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont lehet driver hiba, ha nem is wifinél, de valami más helyen, mert amikor a win10 bejött nem bírtam várni míg magától felajánlja a telepítést ezért magam babrálgattam a telepítéssel. A lényeg oprendszert letöröltem újra raktam és nem tudom a megfelelő drivereket szedtem le, plusz nem akartam nagyon belepiszkálni a driverekbe. Lehet érdemes lenne elvinni valakihez aki többet ért hozzá, csak abban bíztam magam is megoldom a problémákat.
2016. júl. 14. 01:06
 4/8 Hominida ***** válasza:
Ez két teljesen eltérő architektúra, teljesen más oprendszerek, ebből következően más-más klienst használsz. Hiába azonos a torrentfájl, ha a kliensprogram valamit nem jól csinál, például rosszabb hatékonysággal szervezi a peer exchange-et vagy az UPnP
2016. júl. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hominida ***** válasza:
portkezelést. Még azt sem tudhatjuk, hogy a két kliens azonos verziónak tekinthető-e, és pontosan egyeztetted-e a beállításaikat.
2016. júl. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű, az egyikben N-es, a másikban G-s wifi vevő van. Modern USB-s vevővel vagy kábel kihúzásával tudod javítani.
2016. júl. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Igen Wifivel, de már leellenőriztem kábellel is. A Lenovon nem változtatott a sebességen."

Lehet, hogy sértő lesz a kérdés, de miközben kipróbáltad kábellel, kikapcsoltad a wifit? Amit leírtál, abból nekem is az jön le, hogy a lenovo wifi kártyája limitálja a sebességet.

2016. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem volt sértő a kérdés, de igen kikapcsoltam a wifit amikor a kábelt alkalmaztam. A mai nap folyamán egy másik számítógéppel is megnéztem egy ASUS (a márkáját pontosan nem tudom) és azon a gépen a Lenovohoz hasonló lassabb sebességgel töltötte le ugyan azt a fájlt.
2016. júl. 14. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!