Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem sikerül beállítanom...

Miért nem sikerül beállítanom a TP-LINK TL-WR841N routert?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete vettük ezt a routert mert a régin nem volt net. Azt hittük hogy rossz. Az új eddig működött vagyis 2 nappal ezelöttig amikor is volt egy vihar éjszaka. Azóta sehogy sem tudom újra konfigurálni. Össze van dugva minden ahogy kell(modemből a router kék portjába, valamint a router számozott portjából a számítógépbe). A konfigurálás végén kiírja hogy" No internet connection detected". Már csomószor próbáltam resetelni, széthuzkodtam a kábeleket is amit csak lehetett de semmi.Mi lehet tenni ilyenkor?
2016. júl. 16. 13:18
 1/8 |Orfeusz| ***** válasza:
Ha a modemből a gépbe dugod a kábelt, úgy van net?
2016. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felhívni a szolgáltatót, és rákérdezni, hogy az ő oldalukon minden stimmel-e.

Megnézni a router logját, az ad egy rakat információt.

G.

2016. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Semmit, meg kell próbálni garanciáztatni.

Érdemes vihar idején ezeket kihúzni, ha ezt nem szeretnéd megtenni, gondoskodni kell a megfelelő védelemről, pl.: Túlfeszültségvédő Elosztó.

2016. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy van net ha közvetlenül a gépbe van dugva a modem.
2016. júl. 16. 13:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azt vettem észre ha úgy van összedugva minden ahogy kell akkor a modemen a legalsó sárga lámpa nem mindig villog. Ha közvetlenül dugom a gépbe akkor villog.De a router beállítása közben nem mindig vilog az a sárga lámpa. "pc activity" van oda írva,gondolom ez jelzi ha a modem és a gép össze van dugva.
2016. júl. 16. 13:41
 6/8 pinkpancser ***** válasza:
Ha szerencséd van akkor csak a védő ellenállások szálltak el a routerben (de te nem fogod otthon kicserélni). Ha nem, akkor kuka. Ha van ismerős aki bele tud nézni, talán megmentheti. Ha nem, akkor biztosítónak lehet szólni (nem lesz gyors). Ha nincs biztosító sem, akkor eladni hibásként.
2016. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fersk ***** válasza:
A router beállításánál csak a géppel legyen összedugva, a modemmel ne.
2016. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig a modemmel is össze kell legyen dugva mert így kéri a leírásban is.
2016. júl. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!