Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire biztonságos bankkárty...

Mennyire biztonságos bankkártyával vásárolni az interneten?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni a wish.com-on mivel sok akciós és klassz dolgot láttam, de kártyával még soha nem vásároltam interneten csak utánvétellel. Tudom, hogy az olyan mértékű átverés lehetősége fent áll, hogy nem azt kapom amit kérek ezért első rendelésre 1-2ezer ft értékbe vásárolnék csak kiváncsiságból, de a bankkártyámmal ha vásárolok akkor arról tudnak lehúzni több pénzt vagy esetleg levenni az összes pénzt róla?
2016. júl. 16. 21:34
 1/10 Dongaben ***** válasza:
Csak annyit, amennyit utalsz. Az oldal nem látja a bankkártya adatokat, csak a bank, amin keresztül történik a fizetés.
2016. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Csak annyi pénz legyen mindig a kártyádon, amit a vásárlás előtt venni akarsz. Egyébként ne legyen rajta semmi. Előtte fizess be rá mindig a bankba. Ez így kényelmetlen, de megbízható. Igen, kémprogrammal, (skimmeléssel is ATM-nél) meg tudják szerezni a kártyaadatokat, amiket begépelsz, és le tudják vásárolni más oldalakon. Nem sok esély van rá, de előfordulhat.
2016. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a fizetést nem én utalom vagy legalábbis a vásárló felület úgy néz ki, hogy meg kell adnom a kártyaszámát akkor a 3 jegyű kódot a hátlapján és a az év/hónap -t a lejáratának + irányítószámot ahol regisztráltam a kártyát

igazából az összes pénzem azon van, igaz nem sok kb 75E ft szóval nem milliókat őrzök rajta, ha így rendelek akkor is igaz az első kommentelő írása, hogy csak az én bankom látja a dolgokat és a eladó nem?

2016. júl. 16. 21:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérjél a csomagodhoz web-kártyát (nem tudom, melyik bank hogy hívja), lesz egy alszámlaszámod és kapsz egy virtuális kártyaszámot kóddal, mindig annyit utalhatsz rá, amennyi az adott vásárláshoz kell és a probléma meg van oldva.
2016. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dongaben ***** válasza:
0%

# 2

"Kényelmetlen", és butaság is... Ha valaki vásárolt már egyszer is interneten, az tudja, hogy a bank oldalán fizet. Hogy bárki megszerezze az adatokat, annak előtte be kellene juttatni azt a kémprogramot a gépbe, de mire való akkor a vírusirtó?

2016. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lali51 ***** válasza:
A bankodban kérj virtuális kártyát és arra mindig csak annyit utalj amennyiért vásárolni szeretnél.
2016. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit #1 ír, azzal főképp csak hazai oldalakon találkozni. Ebben az esetben fizetést egy megbízott bank (legtöbbször OTP) által nyújtott felületen tudod végezni, ebben az esetben valóban nem juthat a kereskedő a kártyaadataidhoz.

Ellenben globálisan nem ez a jellemző, általad említett wish.com-nál is ők kezelik a kártyaadataidat, hogy rögzítésre kerül-e, az csak rajtuk múlik (általában meg tudod adni, hogy menthetik-e az adatokat). Tehát elméletileg annyit tudnak vonni, amennyit nem szégyellnek, természetesen ebben az esetben is fordulhatsz saját bankodhoz, hogy átverés történt.

Amivel biztonságossá tudod tenni a vásárlást, az az úgynevezett virtuális bankkártya (webkártya) használata. Ezt bankodnál tudod igényelni (költsége is tőlük függ, általában ingyenes), tartozik hozzá egy alszámla, és csak az arra utalt összeghez lehet hozzáférni. Ha van ilyened, pont úgy kell eljárni, ahogy #2 is írta.

2016. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nemma ***** válasza:

Ráadásul a fizetés visszavonható, olvasd el a bankod errre vonatkozó feltételeit.


Amúgy annyira biztonságos, mint bármely más fizetés, én már hetente vásárolok online bankkártyával és még eddig semmi gondom nem volt vele.

2016. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5: amazon.com, ebay (paypal), steam etc esetén hol fizetsz bankos felületen?
2016. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hominida ***** válasza:

Lehetőleg ne vásárolj banki adatokkal közvetenül az eladó honlapján. Keresd meg, hogy van-e olyan információ, hogy az összeget te majd átutalod a megadott számlaszámra a megadott azonosítóval. Nem csak azért, mert ha egy cég megtudja a számlaszámot és valamilyen azonosítót, akkor később is tud levonatni, hanem mert sokszor meg kell adni a vásárláshoz azt a CVV kódot is, amit állítólag csak a tulajdonosnak kell ismernie.


De a bankszámlád és a netes portálok közé iktatott, csak a szükséges összeget tartalmazó számla is jó megoldás, ahogy többen is írták.

2016. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!