Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Repeatert telepíteni egy...

Repeatert telepíteni egy access pointos hálózatra, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, bajban vagyok, eddig két Wifi hálózat volt a lakásunkba mert egy nem elég :) és ezeket két ugyan olyan Tp-Linkes access point kütyü hostolta. Most az egyiket repeater, bővítő expandingos módba állítanám, de nem megy. Lehet e nem routeres hanem access pointos wifit expandolni egyáltalán? Illetve észre vettem h az access point IP címe nem a gyári vagy amit beállítok neki, hanem felveszi a modemhez kapcsolt LANos elosztó router IP címét. Akkor most a repeaterbe az access point gyári vagy az őt tápláló routerből felvett IP címet kell beprogramozni?

Amatőr vagyok a szakmába, hozzáértők segítségét hálásan megköszönném.



2016. júl. 17. 14:25
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Nem lehetnek azonos IP címen, mert akkor ütközés lenne. Természetesen lehet AP jelét is ismételni vele.


Sokat segítenél, ha lerajzolnád, hogy van most összekötve a hálózat és pontosan milyen típusú hálózati eszközök vannak benne.

2016. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors segítséget, itt a rajz:


[link]


És tényleg furcsa, de minden op.rendszer ugyanazt a ip cimet irja ki a két accesspointhoz és a lenti modem/LAN routerhez is.

2016. júl. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!