Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha csinálok egy pokemon go...

Ha csinálok egy pokemon go paródiát, és pénzt is keresek vele a YouTubeon, az szabályellenes?

Figyelt kérdés

Nos lényegében a Pokemon Go nevű appot akartam kiparodizálni, és átnevezni Boyfriend Go-nak és ezzel csinálni egy kis videót, de félek hogy ezért beperelhetnek.

Pedig láttam mások is keresnek parodizálással pénzt a YouTubeon, csak félek hogy a minőségi munka miatt elterjed az animáció és ezért joguk lenne perelni engemet.


Na meg nagyon vicces kis videó lenne, persze igaz ami igaz az a pár ezer ft is motivál, jól jönne az internetszámlára, ha meg szerencsém lenne(ami kizárt) akár 10 000 ft ot is kereshetek.



2016. júl. 18. 05:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen alapon az összes valamilyen témára épülő mém szabályellenes lenne. Különben meg a Youtube a szerzői jogokba ütköző feltöltéseket egyszerűen törli, vagy csak figyelmeztet hogy az adott médiafálj ilyen olyan kiadó/szerző jogtulajdona. Nekem is volt már hasonló. Amúgy meg kíváncsian várom a munkád, mert elég szánalmas ez a népbutítás olyan infantilis és primitív appokkal, amelyek nemcsak még nagyobb kockát csinál az emberekből, és még jobban elszigeteli őket egymástól, de még a közlekedést is veszélyezteti. Képzeld csak magad elé amikor az összes ember -mint egy droid- a telefonjába bújva mászkál az utcán. Ha kész vagy majd linkelj privátban akár.
2016. júl. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és igen linkelni fogom.

Hát veszélyesnek veszélyes, de legalább kimozdulnak az emberek. Mobilon chatelés is van ennyire veszélyes, meg a szelfizés, többen is belehaltak már(komolyan!) Elég lenne csak elgyalogolni a kijelölt helyre és elkapni a pokémont, de hát nekik közben a térképet is figyelni kell, mert nem ismerik a saját városukat, de most ha ott írja hogy pl. x szobor mellet van akkor mit kell a telot figyelni...

2016. júl. 18. 07:11
 3/13 Krisipoke ***** válasza:
A paródiát engedi a fair use szabály, vagyis elméletileg nem kapcsolhatnak le érte. Volt már persze jogtalanul, hogy egy paródia miatt valakinek leszedték a videóját, de nagyon nem jellemző.
2016. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Nekem is linkeld majd légyszi!
2016. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem is kell a link...

A pokemon go-rol meg csak annyit hogy ha ez miatt baleset történne elég hülyeség lenne az ,higy

2016. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
,hogy "én csak sétáltam az utcán és amikor megtaláltam pikatchut akkor elém állt ez a kamion " *
2016. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#5, sajnos már volt baleset belőle. Pl. hírekben mondták, hogy egy férfi fának hajtott mert vezetés közben ezzel játszott (nem tudom, hogy túl élte-e, de ahogy az az autó kinézett, nem hiszem). Persze nem ez volt az egyetlen, gyerekek is kerültek már veszélybe miatta.
2016. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#1 Szerintem emg pont, hogy közösség kovácsoló ereje van. Én például benne vagyok a csapatomnak a facebook oldalába és több 10-en együtt szoktak kiemnni játszani. Valamnit rengeteg embert lehet megismerni az utcán is, azáltal, hogy szintén játszik.
2016. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csinálj, nem szabályellenes. Ha meg az, a youtube letiltja, de ez inkább a zeneszámokra vonatkozik. Pénzt viszont nem fogsz keresni, ahhoz több tízezres (milliós) nézettség kell.
2016. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha amerikai nézőid vannak akkor 1000 néző az nagyjából 3-5 dolcsi(elvileg). Ha meg bepipálod bevételed akárhogy lesz 1000 nézőnként, több youtuber és pár ismerősöm is mondta már. Persze ha magyarok néznek akkor igazán komoly összeg kell.
2016. júl. 21. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!