Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC wifinket be tudja fogni...

Tonel kérdése:

UPC wifinket be tudja fogni minden eszköz, de csak a laptopokon működik a net, telefonokon nem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Új lakásba költöztünk, ahol van egy meglévő UPC előfizetés, egy modemmel. Az előző lakásban is UPC volt, és az ottani modem nagyon szar volt, ezért rákötöttünk egy TP-Link routert. Ott minden tökéletesen működött. A mostani lakásban is rákötöttem a routert, szerintem mindent helyesen be is állítottam. Észleli a wifit az összes eszköz, rá is tudok mindegyikkel csatlakozni, de valamiért telefonon ha el szeretnék érni weboldalt, vagy netes alkalmazást hsználok, egyből azt írja, hogy nincs net. A másik telefon ugyan ezt csinálja. A két laptopunkon viszont tökéletesen működik.

Gondoltam rá, hogy a csatlakozások száma van korlátozva, de hiába csatlakozok le a laptopokról, telefonokon akkor sem megy.

Mi lehet a baja? A router nyilván jó, mert sosem volt vele probléma, esetleg a modem rossz, ami itt van?



2016. júl. 21. 09:20
 1/1 Cicaaimádó válasza:

Nekem is volt hasonló. A telefon meg a tablet azt írta ki, hogy "csatlakoztatva" de mikor a böngészőt megnyitottam, akkor ezt írta ki.

Azt csináltam, hogy a hálózatról lecsatlakoztam, kikapcsoltam a wifit az összes problémás készüléken, majd a routert leállítottam pár percre, majd újraindítottam, hozzáadtam újra a hálózatot, csatlakozott és már működött is. Csak ebben az a rossz, hogy párhavonta ezt újra meg kell csinálnom...

2016. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!