Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi internetnél lehet szerver...

Digi internetnél lehet szervert futtatni?

Figyelt kérdés
Már jó ideje próbálkozom de az ipmet még pingelni sem lehet máshonann. Azt hallotam, hogy ez egy külön szolgáltatás lenne. Ez igaz?

2016. júl. 25. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, fix ip-t kell hozzá venni
2016. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. júl. 25. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Van a diginek üzleti csomagja, az való esetleg a szerver futtatásra, de leginkább egy szerverterembe kell elhelyezni a szervert.
2016. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Vagy a fapados megoldás a Dinamikus DNS : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__78..


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom nem kell üzleti csomag hanem a havi kb. 3000 ft-ért kapsz fix ip-t melynek nincs tíltva a 25 portja így a levelezéssel sem lessz gond de... kicsit számolj utána mennyit zabál nonstop 1 gép és rájössz, hogy jobban jársz egy dedikált szeróval...


Az ip-det pingeled.. nem vagy router mögött.. s a routered nincs úgy beállítva, hogy ne válaszoljon a pingre? Nem hiszem, hogy natolva vagy! De simán kiderítheted ha megnézed a routered ip-jét a kezelőfelületén és megnézed a whatismyipaddress-en... sztem. ua. lessz..


Ha kell olcsó és jó dedikált szeró írj ..

2016. júl. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet szervert üzemeltetni, nem feltétlenül szükséges a fix IP, már csak azért sem, mert kb. ugyanannyit kér érte, mint a teljes internet előfizetésért, ami azért már a rablás kategória (igaz, ad IPv6 tartományt is, de azzal egyelőre nem sokat lehet kezdeni, max szórakozni).


Attól függ, milyen szervert. Levelezőszervert a legnehezebb, mert a 25-ös TCP portot azért tiltják, de mást nem.


Nem tudom, mennyire konyítasz a dolgokhoz, de mindez havi 300 Ft-ból azért kivitelezhető - ennyi az Arubán egy olyan kis Linux szerver, aminek fix IP-je van, és ott simán csinálhatsz SMTP relay-t, saját DynDNS szolgáltatást, VPN-t, proxy-t, aminek az lehet a jelentősége, hogy az Aruba szerverek külföldön vannak, tehát olyan tartalomhoz is hozzáférhetsz, amit itthon esetleg blokkolnak (pl. online szerencsejáték).


Sőt. Nem tudom, milyen erőforrás kell és mennyi tárhely a szerverednek (mit csinálna), az is lehet, hogy önmagában elég egy ilyen masina. Ha mégsem, akkor a fix IP 3000 Ft-jából komolyabb virtszerverek is bérelhetők, én ha rászánnám magam, tuti ezt csinálnám (mert az árban a szerver amortizáció, a hoszting, a fix ip, minden benne van).

2016. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz
2016. aug. 2. 02:23
 8/9 A kérdező kommentje:
Valójában nem futna nonstop. Csak néha például játékra. 1-2 órára. Akkor mindjárt megnézem a wharismyipadressen. A válaszokat köszönöm sokat segítettek. Elkezdem máshol keresni a hibát. (belső ip, ping engedélyezés, rebootolom a routert)
2016. aug. 2. 02:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!