Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent, ha egy alaplapon...

Mit jelent, ha egy alaplapon a hálózati csatlakozás 2x10/100/1000 Mbit?

Figyelt kérdés
10/100/1000 mbit-ről olvastam már, de a fent említettről nem találtam semmi információt.

2016. júl. 28. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmerülsz a számítástechnika rejtelmeiben: 2x = kétszer, azaz két ugyanolyan képességű csatlakozót jelent. Nem egy, hanem kettő. Mert ugye ha valami elé egy számot és szorzásjelet teszel, akkor annyival szorzod meg az 1db-ot.
2016. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szájbarágós leírást, így már talán én is megértem. Jogos mert hülyén tettem fel a kérdést, inkább az érdekelne, hogy ez mire jó?
2016. júl. 28. 16:30
 3/5 Emberek ***** válasza:

Több hálózati kapcsolat kiépítésére szolgál.

Például kis otthoni hálózatot szeretnél kiépíteni, és van egy ilyen alaplapod/géped, akkor egyikbe bemegy a kábelmodemből az ethernet kábel, és azon kapja a gép a netet, a másik portra meg ha egy cross-over ethernet kábelt teszel, akkor a másik gép is el tudja érni az internetet, valamint nyomtatót, hálózati meghajtókat, egyebeket.

Ez az egyik használata, a másik, amikor egy ilyen dualportos gépet beteszel az "internet", és a többi gép közé proxy szervernek, tűzfalnak, stb.

2016. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Emberek ***** válasza:
2016. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ!
2016. júl. 29. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!