Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bűncselekményt követek el ezzel?

Kitty Tailor kérdése:

Bűncselekményt követek el ezzel?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy létrehozok egy weboldalt, ahova a google és a facebook összes nyúl tenyésztőjét fel tenném, részletes leírással, képpel stb ( ha a tenyésztő engedélyt ad) hogy a leendő nyúl vállaloknak egyszerűbb legyen a keresés. DE! Valaki azt mondta, hogy bűncselekményt követek el, ha eg említek egy nem számlaképes tenyészetet is, mert így segítem az adó csalásban. Ez igaz vagy inkább a vásárló feladata, hogy tájékozódjon efelől? Mert lássuk be kb 40 tenyészetet nem könnyű leinformálni. A segítséget előre is köszi.
2016. júl. 30. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha te szolgáltatást nyújtasz, akkor lehet,hogy lenne jogi következménye, ellenben, ha 'csak' egy listát állítasz elő, természetesen a tenyésztők engedélyével, akkor abban semmi illegális sincs.
2016. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt jó, hogy említetted, én ezért nem kapnék semmilyen juttatást, csak szimplán egy összefoglaló oldal lenne, amit hobbiból készítenék.
2016. júl. 30. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért segítenéd ezzel az adócsalást?

Szerintem legàlis,de ha mondjuk a jogi kérdésekhez raktad volna ki ezt,akkor ott többet tudnának segíteni.

2016. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hominida ***** válasza:

A terved kifogásolhatatlan, hiszen te csak összegyűjtesz nyilvánosan elérhető adatokat, megkönnyítve az elérésüket. Ha valamelyik vállakozó adócsaló, az nem rád tartozik, hiszen nincs ott a honlapján, hogy psszt, én adócsaló vagyok. Az oldalad semmiképp sem bűncselekmény, legfeljebb ő polgári peren kérhetne kártérítést, de azzal, hogy tisztelt bíróság, az alperes megkárosított engem azzal, hogy nehezítette az adócsalást, senkinél sem fog sikert aratni. Kivéve Amerikában, ott minden lehetséges.


Ha olyan vállalkozót tennél a listára, aki titokban tartja a tevékenységét, nem hirdeti interneten, újságban, szórólapon, a boltja feletti táblán, azt inkább hagyd ki.

2016. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!