Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kérdezném azoktól Akiknek...

Kérdezném azoktól Akiknek mobil internete van h a havi adatforgalom elfogyasztása után a lekorlátozott sávszélességű internet mennyire használható?

Figyelt kérdés

Főleg telekomos és tapasztalatból származó (!) válaszok érdekelnek.

Kíváncsi lennék arra h a korlátozott sávszél pontosan mennyi (letöltés-feltöltés)? Mennyire befolyásolja a földrajzi helyzetem (nagyvárosban, vidéken, beltéren, kültéren)? Mennyire használhatóak a lekorlátozás után azok az alkalmazások amelyekben telefon hívást lehet bonyolítani interneten keresztül (whatsapp, fb messenger, skype, viber, hangouts), és nem a chat részére vagyok kíváncsi hanem a callingra? Akinek van benne tapasztalata; ssh-zni mennyire lehet?

Azzal h böngészni milyen egy ilyen nettel azzal nagyjából tisztában vagyok...



2016. aug. 4. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Korlátozás után borzalmas, gyakorlatilag mindenre percekig kell várni, egy fél perces videót 144p ben töltöget jó 10-12 percig.

Skype on a hívás vállalható, nagyon kevés adatforgalmat használ, a többin nem tudom.

A korlátozás után nem igazán számít, hogy hol vagy, ha van minimális jelszint akkor ezt a sebességet tudja hozni.

2016. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszii, ment a plusz.

főleg arra voltam kíváncsi h hozza-e a minimumot, meg h a hanghívás megy-e. ha igen akk szupi, boldog vagyok :D

A skype a legtöbb adatforgalmat generálja a mérések szerint:

[link]

habár ez nem tudom mennyire megbízható.

a többi alkalmazás ügyesebben tömörít és kevesebb sávszél kell nekik, elvileg...

2016. aug. 4. 13:06
 3/4 anonim válasza:
Ha van internetes alapú navigáció ( WAZE stb.), az is működik a 32kb/s sebességnél.
2016. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 just a rocker válasza:
58%

Hali én is telekomos vagyok, feltöltős. Mivel feltöltős dijcsomagban drágább mint előfizussal, sosincs annyi pénzem hogy 1hét múlva ne kelljen bekapcsolnom a wifit. (Sajna gyenge a telómon a wifi jel így ha nem akarok szenvedni akkor nem teszem :D ) A 32kb/s-ról annyit hogy iPhoneon nagyon nagy szívás az egész! Snapchat, facebook be sem tölt csakis böngészőben percek árán (én az mbasic.facebookot használom). Steamelni lehetetlen vele főleg nem 3G-n.. Youtube be sem tölt, google fájdalmasan akad. Ha 4G hálózaton vagy talán betöltenek az appok mert a gyors válaszidő (ping) miatt fullon pörög a 32kb nem úgy mint a 2.5G-n (EDGE ami nekem itthon van xD szánalom a telekom fejlesztés téren -.-" )

A NETES ALAPÚ HÍVÁSOK: Viber nem jó, snapchat calling nem jó, skype app fel sem csatlakozik. VISZONT A MESSENGER!! Perfekt. Videóhívás vagy hanghívás tisztán működik. Arra gondolok hogy vagy szuper a tömörítés, vaagy a telekom nem korlátozza a facebookos hívásoknál a sávot (véletlen, vagy cukiságból? Kit érdekel :"D )

2016. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!