Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú ADSL netről megéri...

Lassú ADSL netről megéri antennás (mikrohullámú vagy ún. rádió) netre váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy 5Mbs/0,5Mbs ADSL internetem van (és mivel olyan faluban lakom, itt ez a legjobb választható net. Már minden szolgáltatónál megkérdeztem - nincs jobb vezetékes)


Így a letöltési sebesség: 500Kb/s és 600 Kb/s között ugrál. Feltöltés meg max siralmas 60 Kb/s


Na már most. Bevezettek itt egy ún. antennás rádió netet. Ennek a sebessége 12Mbs - 2Mbs


Kicsit félek tőle, mivel na... nem vezetékes és gondolom akkor az erőssége is hajlamos lenne ugrándozni fel-le, a pingtől (ms - válaszidőtől) meg még jobban tartok, mivel számomra ez nagyon fontos, lévén hogy online szoktam játszani.


Viszont a mostani sz*r net sebességének a dupláját ígéri, ami nekem baromi jó lenne. Igen, tudom.. a 12Mbs is fos, de mondom... nekem ez is hatalmas előrelépés lenne.


A vezetékes szerződése most fog lejárni a hónapban. Szerintetek akkor megérné erre az antennás verzióra váltani?


2016. aug. 8. 18:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Jajj igen, elfelejtettem... a jelenlegi és amin jelenleg gondolkodom (rádió net) is korlátlan.
2016. aug. 8. 18:25
 2/7 anonim ***** válasza:

mikrohullámú netnek hívják.


A telekom elkezdte ezt a digitális város dolgot. Nézd meg, hogy a te falud nem-e értintett a fejlesztésben.


Nálunk is ez van, de rajtunk kívül már csak 2-3 utca maradt, amit nem fedtek le optikai nettel. Átérzem a problémádat! Remélem itt is bekötik mihamarabb.


A válasz pedig: NEM


Vegyél mobilnetet. Biztosan van már 4G nálad is, ami 150 Mbit/s-t tud adni. Egy LOL meccs pl 25-40 MB-ot használ el. Telenornál 3500 Ft 5GB


és ott nincs lagg. Én ezt javasolnám neked, hogy mobilnetet vegyél játékra.

2016. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Maradj a vezetékesnél, a mikros netet nagyon zavarja az időjárás, a mobilnet pedig nagyon korlátolt és drága ahhoz képest, amekkora adatforgalmat kapsz.

Ne válts

2016. aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SimkoL ***** válasza:

Mádon élek, nekem sincs vezetékes. A mobilnet összességben drága ezért nekem is 'rádiós' van, 10 Mbps, itt a mérés, úgy hogy közben a fiam is használta:

[link] Mondjuk nálam nagyon jó a rálátás az adóra és nincs is messze. Eddig semmi gondom nem volt vele - már egy éve -.

2016. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha fel lehetne tornászni az ADSL-t akkor nem váltanék.


Én is mikrósról vagyok, mivel itt ez az elérhető csak, vagy a mobilnet, de az időjárás zavarja néha, tehát kevésbé biztosabb.


Amúgy összességében jó ez, csak ugye a hátránya a "madzagossal" szemben.

2016. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kérdező, nézd meg hogy milyen messze van az átlátszó, nálunk kb.5-6 km és soha nem volt probléma. Talán 2-3-szor a 6 év alatt de akkor nagyon nagy vihar volt. Ha dombok között laksz akkor nem jó a MH.net.
2018. okt. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
átlátszó=átjátszó
2018. okt. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!