Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet Sebesség?

Internet Sebesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itthon 240mbps internet van, vettünk egy routert hozzá 300mbps-et képes elvileg vezeték nélkül közvetíteni és az van ráírva hogy akár 420 négyzetmétert és képes befedni, a router a nappaliban van én az emeleten kb 5 méterre lehet és 1 fal van közöttünk a letöltése sebbegésem egy film letöltésénél 5MB/s maximum. (a filmet biztos seedelik elegen) Mi lehet a probléma? A internet fogadó egységnek és jónak kell lennie.

2016. aug. 9. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Kábelen a a kábelmodemre rákötve tesztelted? Routeren kábelen tesztelted?


5GHz-re állítottad a wifit tesztelted?


Letöltöttél tesztfájlt nem torrenten?


[link]


válassz ki egy nagyobb fájlt tesztelted fél percig és szakítsd meg.

2016. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a routereknek alapból (egy magyar rendelet miatt elvileg) korlátozva van a ható távolságuk és a gyártó gondolom a 420 m2-t közel légüres térben értik (vagyis ha az eszköz és a router között semmi sincsen). Elvileg ez lehet nagyobb lefedése az antenna cseréjével. De nyugi én is vettem ilyen router a hatótáv és a sebesség :S nem az igazi


Sajnos ez ellen nincs mit tenni. Vagy ne az emeleten tölts le filmet :)

2016. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
128 GB tesztfájlra 1000kb/s el tölti ugy hogy ethernet kábellel rákötöttem. Tenda router nem tudom hogy lehet átállitani 5ghzre
2016. aug. 9. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
egy 240-es nethez minimum 600mbites router kell, hogy kihasználhasd a teljes sebességet, amit mondjuk egy fő fal elég erősen lekorlátoz.
2016. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Többnyire csak AC -s routereket lehet 5GHz -re állítani.

5MB/s az 40 Mbps, a WiFi -n N -es szabványba 300 Mbps az gyakorlatban ~38 Mbps.

Tehát ha így nézzük ekkor maximális sebességen kitudtad használni amire a routered képes!


Az már habocska a tortán hogy Tenda egy igen megbízhatatlan, instabil, változó teljesítményt nyújtó TP-Link klónokat gyártó kínai cég.


240Mbps elérését WiFi -n egy AC1200/AC1300 -as router kell.

Ilyen router pl.:

TP-LINK AC1200 Archer C5 - [link]

Vannak olcsóbbak is de azok WAN -oldalon nem tudják a szükséges sebességet, vagy WiFi -ben 80Mhz -es csatorna széleleséget ami ekkora sebesség eléréséhez kell.


DE! Ahhoz hogy AC -s routert tudj használni, AC -s eszköz is kell.

Azaz a ntebook / gépedbe is kell hogy legyen egy ilyen WiFi Adapter.

Én ehhez beszereztem egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160 kártyát, hogy használni tudjam, ezzel maximum ~430 Mbps valós átvitelt tudtam elérni.

Persze hozzá jön az AC -hez még, hogy maximális átvitelt közvetlen rálátás esetén érhető el.

Ahogy egyre messzebb, egyre több fal, akadály van közt úgy a 2.4 GHz -es N -es szabványhoz képest is hatványozottan csökken a jelszint.

pl. Szomszéd szobába N -es szabványon 100% -on jön,

de 5.2 GHz -es AC -n, már alig 40% -al ~200 Mbps -re képes.


Szóval elég drága eszközöket kell beszerezni, így nem árt figyelembe venni az utóbbi tényeket is.

2016. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Googleba be irod hogy :speedest és ott megnézed hogy milyen a letöltés és feltöltés
2016. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!