Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem kap új IP-t restartnál?

Miért nem kap új IP-t restartnál?

Figyelt kérdés
A haverom velem ellentétben nem kap új IP-címet router restartnál, pedig mindketten telekomosok vagyunk. Mi lehet ennek az oka?

2016. aug. 21. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mert új IP-t amúgy sem a router restart-tól kapsz és amúgy sem szükségszerű, hogy újat kapj. Egyébként a modemet szokás restartolni, ha a routert indítod újra akkor is kaphatsz új címet hogy 192.168.1.x stb de ezek belső IP címek, amiket a NAT fordít át.
2016. aug. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

Mert a dinamikus IP nem arról szól, hogy garantáltan minden csatlakozáskor más címet kapsz.

Az csak annyit jelent, hogy nincs előre meghatározva milyen IP címet kapsz. Ugyanazt is kaphatod, másikat is.


Nálam is dinamikus az IP, a szolgáltató mégis 4 éven (!) keresztül adta ugyanazt az IP címet minden nap amikor bekapcsoltam a modemet.

2016. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor lehet az az oka a dolognak, hogy nem a modemet kapcsolgatja (nálam egyben van a modem és a router), de lehet tényleg mindig ugyanazt az IP-t kapja vissza. Az utóbbi esetben oka van annak hogy nem kap újat, vagy csak pont így jön ki a lépés?
2016. aug. 21. 14:16
 4/9 Szirty ***** válasza:

"Az utóbbi esetben oka van annak hogy nem kap újat, vagy csak pont így jön ki a lépés?"


Gondolom a DHCP által nyilvántartásba vett MAC cím okán kapja mindig ugyanazt.

2016. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, a telekomnál megvan, hogy az ő MAC címe xy, és akkor az xy-hoz a dhcp mindig ugyanazt az ip-t osztja. Ebben az esetben mi értelme a dinamikus ip-nek? Mert ugye annak az a lényege, hogy amíg ő inaktív addig más használhassa azt az ip-t amit neki osztott a dhcp, viszont így folyamatosan le van foglalva neki az az ip cím. Remélem nem értettem félre amit fent írtál, és felfoghatóan fogalmaztam meg a problémám.
2016. aug. 21. 15:44
 6/9 Szirty ***** válasza:

Igen jól látod a dinamikus IP lényegét.


A DHCP azonnal ki fogja osztani a "te IP címed" is másnak ha te nem vagy épp aktív és a címek elfogyóban vannak (vagyis nem tudja kiosztani a "szokásos" címet.

Itt egész egyszerűen arról van szó, hogy a DHCP által nyilvántartott MAC címed alapján ugyanazt a címet kapod mint korábban, ha az lehetséges.


Nagyjából arról van szó, hogy nem törekszik kifejezetten arra hogy mindig véletlenszerű címet kapj a rendelkezésre álló tartomány szabad címei közül, hanem ha lehet kapod azt ami volt. Ha nem lehet kapsz másikat.

2016. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a kedves segítséget! Annyi még a kérdésem, hogy nálam ez a jelenség miért nincs?
2016. aug. 22. 00:14
 8/9 Szirty ***** válasza:
Beállítás kérdése, amit a szolgáltató technikai stábja önhatalmúan intéz. A választ náluk kell(ene) keresni.
2016. aug. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, így mindenre választ kaptam, rengeteget segítettél ezzel köszönöm szépen!
2016. aug. 22. 20:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!