Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el naponta többször...

Xvirusx kérdése:

Miért megy el naponta többször pár percre a wifi?

Figyelt kérdés
Van 1 gép,és 1 laptop.Én laptopon vagyok,wifiről,ahonnan naponta többször pár percre elmegy a net.A gépen soha nem megy el,ott mindig jó.Amikor a laptopon elmegy a wifi,akkor a szobámban lévő mobilon sincs net,viszont egy másik szobában lévő mobilon van.Mit tudok tenni ez ellen,és mi lehet az oka?Próbáltam már beállításokon változtatni,de semmi haszna,és elég zavaró tud lenni :/
2016. aug. 23. 23:33
 1/4 Hominida ***** válasza:
Esélyes, hogy a wifi router újraosztja a helyi IP-címeket. Utána kell egy-két perc, amíg a gépek újra kapcsolódni próbálnak, egyeztetik az adatokat stb. Ha kifigyeled, hogy mikor, vagy a gép indítása után mennyivel van ez az átmeneti bontás, akkor legközelebb előtte vidd át a gépedet abba a másik szobába, és figyeld meg, mi történik.
2016. aug. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És azt nem tudnám beállítani,hogy ne ossza újra a wifit?
2016. aug. 24. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az a gond amit az előző írt akkor megoldható statikus IP cím beállításával, vagy a DHCP Server Lease Time megnövelésével. Jó lenne tudni hogy a helyi hálózat működik e ilyenkor, meg hogy a wifire közben csatlakozva marad e.
2016. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,csatlakozik ilyenkor a wifire,és a helyi hálózat is működik.
2016. aug. 25. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!