Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet a lenti módon webshopot...

Lehet a lenti módon webshopot csinálni vagy van erre valami törvényféle, fizetni kéne valamit vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Van egy wordpress oldalam, amire ingyen lehet egy webshop plugint telepíteni. Oda raknék fel árukat, rendes shopként működne, csakhogy igazából ezek nem az én áruim. Van külföldön egy cég, aki beleegyezett, hogy én áruljam a dolgaikat itt. A vevő nekem utal, én meg átutalom majd a cégnek (nyilván nekem is van belőle egy kevés nyereségem). Szabad ilyet egyáltalán? Én nem vagy kereskedő, gyerek vagyok még, nem tudom, van-e erre valami szabályzat, jog, törvény, akármi. Fizetni kell-e valamit, adó vagy nem tudom..
2016. aug. 25. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel így viszonteladó leszel, kell hozzá egy cég, annak minden adóterhével, de gyerek olyat nem is alapíthat, sőt, hivatalosan kiskorúként magával a céggel sem köthetsz szerződést.
2016. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem kötöttünk szerződést. Egyszerűen megbeszéltük barátilag, hogy amiket ő sajátkezűleg gyárt, én a saját oldalamon eladhatom. A gyártó egy jó ismerősöm. Én kiírom az oldalamon hogy ez a termék X összeg (van a termékről kép, adatok, gyártó stb.), kifizetik és az én számlámon landol a pénz. Én meg a cég vezetőjének emailt írok, amiben megrendelem a terméket tőle és átutalom neki a pénzt külön. Ez így nem lehetséges? Ha ezt így csinálnánk, megbüntetnének?
2016. aug. 25. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:

1. A kereskedelmi tevékenységet a területileg illetékes jegyzőnek be kell jelenteni.

2. Eleve csak valamilyen gazdálkodási forma (ez lehet egyéni vállalkozó, bt, kft...) végezhet ilyet

3. Termék értékesítéséhez a gazdálkodási formának rendelkeznie kell a megfelelő tevékenységi kőrrel (4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem).

Bővebben: [link]

2016. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!