Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Túl sok lap megnyitása után a...

Túl sok lap megnyitása után a böngésző nem bírja betölteni a már megnyitott lapokat sem. Miért lehet ez? (Firefox)

Figyelt kérdés

Szóval, Mozilla Firefox böngészőt használok, és amióta összeraktam az új gépem egy eddig soha nem tapasztalt problémába ütköztem. Viszonylag sok lap megnyitása után (60+), egyszer csak beáll az az állapot, hogy a böngésző nem képes hirtelen egy lapot sem betölteni. Nem csak új lapot, de azokat sem, amik már nyitva vannak. Maga a böngésző nem fagy le, lapokat váltani akadály nélkül tudok, de bármelyik lapra váltok, csak egy halovány kis töltőkarika fogad. Néha a böngésző feldobja, hogy egy weboldal lassítja a működését, és azt bezárva normalizálódik a helyzet, máskor csak az segít, ha teljesen bezárom.

Az ember gondolhatná, hogy "egyszerű, ennyi lap megnyitását nem bírja erőforrással a gép", de i7 6700 processzor, és 16GB RAM mellett mondanom sem kell, hogy az erőforrások töredékét használja fel a böngésző, és jócskán van még tartalék. Ami még érdekesebbé teszi a dolgot számomra, hogy a régi gépemen, amin összvissz volt 3GB DDR2 RAM, és egy Core 2 Duo E7600, ilyen tünet sosem jelentkezett, pedig azon is rendre volt 60+ lap megnyitva. Olyan igen, hogy betelt a RAM, és fagyott a böngésző, de ezt a töltőképernyős hisztériát sosem tapasztaltam.

Gondoltam arra, hogy talán szoftveresen van belimitálva, mennyi memóriát használhat a böngésző (valahol 3GB felett szokott lenni a maximum kihasználtság), de őszintén szólva, fogalmam sincs, mit lehetne kezdeni vele. Ötletek?


2016. szept. 11. 22:06
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Nem igazán értem a problémát...

Mi a csudának annyi lapot megnyitva tartani? Hiszen egy átlag tulajdonságú gép, és egy átlag sebességű kapcsolat mellett pár pillanat megnyitni egy új oldalt.

Abban is biztos vagyok, hogy a böngészőket sem készítették fel ennyi megnyitott oldal kezelésére.

2016. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert folyamatosan kalandozok erre-arra, millió+1 oldalt, tartalmat követek szimultán, és ha nem lenne megnyitva, egyrészt újra meg kellene nyitni (odanavigálni), másrészt el is felejteném, hogy "oh, igen, ez is itt van". De ez nem igazán a kérdés témájához kapcsolódik, azt pedig gyenge kifogásnak tartom, hogy a böngésző nincs erre felkészítve. 60 lapról beszélünk, nem 600-ról :D
2016. szept. 12. 16:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Alkalomadtán akár 20, vagy kevesebb megnyitott lapnál is 'kiakad' a kicsike, gyakran még intenzívebb memóriahasználata sincs. Újfent megjegyzem, a régi gépen, ami minden tekintetben nudli volt a mostanihoz képest, nem jöttek elő ilyen jellegű hibák... tanácstalan vagyok.
2016. szept. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!