Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Játszott már valaki a second...

Játszott már valaki a second life nevű internetes játékkal? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még anno a Frei Dosszié -ban hallottam róla a TV-ben és kipróbáltam, majd örömmel nyugtáztam, hogy egy ostoba, idióta, szánalmas időpazarló "játék", aminek még a grafikája is ronda. :) Jó játékot!
2010. ápr. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
rakás szar
2010. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem azért játszanak vele sokan,mert mind önkínzó hajlamúak.Gondolom ízlés és személyiség kérdése,hogy tetszik-e valakinek vagy nem.Szerintem próbáld ki és kiderül,hogy neked bejön-e.
2010. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fülünyúl válasza:
100%

Idestova 1,5 éve nyomom, úgyhogy tudom milyen. A grafikát és az egyéb dolgokat leszóló hozzászólások nem helytállóak, látszik, hogy a hozzászólóknak tulajdonképpen lövése sincs mi ez a játék.


Kezdetnek egy béna mozgású bénán kinéző karaktert kapsz, de ezt tetszőlegesen változtathatod, ruházhatod, megváltoztathatod arcát, haját, ruhákat vehetsz neki (ingyen és pénzért is - mint amúgy minden mást is a játékban), sőt saját mozgásanimációkat szerezhetsz be, ezáltal egy stílusos, saját karaktered lesz ami úgy néz ki és úgy mozog ahogy te szeretnéd. És ez csak a karakter.


Maga a játék egy nagyon komplex 3D közösségi világ gyakorlatilag, amiben mindenki megtalálhatja számára a legmegfelelőbb időtöltést. A világ 99%-át és az összes holmit (házak, berendezési tárgyak, ruházat, frizurák, járművek stb.) mind játékosok készítették. Van amit ingyen megkapsz, de a minőségi dolgokba befektetett munkát bizony meg kell fizetni. No nem kell vészes összegekre gondolni. A játékban található deviza érdekessége, hogy nem csak befelé pumpálhatod a manit a játékba, hanem ha mondjuk ügyes vagy, készítesz szép holmikat és eladod, ezáltal jövedelmed lesz, amit bármikor visszanyomathatsz a bankszámládra az aktuális árfolyamon.

Hogy mit is lehet ebben a komplex játékban? Mindent. Mindenre csináltak scripteket, programokat, építményeket, öltözékeket, gyakorlatilag eddig senki nem tudott megemlíteni olyan dolgot, amit a játék ne tartalmazna, vagy ne lenne abban megtalálható.

Csak felsorolásszerűen néhány dolog, hogy mit is lehet a Second Life-ban művelni:

- Ha akarsz, csak chatelsz, beszélgetsz barátaiddal, ismerőseiddel egy 3D környezetben (akár voiceoverrel is)

- Szerveznek bulikat, ahol lehet táncolni, beszélgetni, ökörködni, mindeközben élőben kever egy DJ (kéréseket is teljesít), vagy élőben játszik valaki hangszeren (mindezekhez beépített stream van a játékban)

- Lehet kirándulni a virtuális térben és megcsodálni különböző területeket, építményeket. Párizs vagy Bécs belvárosát, kitalált, vagy fantasztikus környezeteket éppúgy, mint a híres épületeket a való életből.

- Lehet járművekkel közlekedni, óriási kiterjedésű, hangulatos szigetekkel tüzdelt tengereken hajózni, vagy kiépített úthálózaton autózni, motorozni, illetve számos repülőtér várja és szolgálja ki a repülés rajongóit.

- Vannak harci területek, ahol különböző valós alapú vagy kitalált környezeteket építenek fel, amelyben katonák, szamurájok, vámpírok, angyalok, tündék, törpök és lovagok, vagy épp star wars rohamosztagosok és jedik csaphatnak össze.

- A harci területek továbbfejlesztett verzióiban szerepjátékra is lehetőség van (itt a történeti szálak is mennek nem csak az esztelen csihi-puhi), gyakorlatilag minden szerepjáték képvíselteti magát: fantasy, sci-fi, post-apocalyptic, steampunk, urban, vampire stb.

- Rengeteg virtuális shop kínálja portékáit ahol felszerelkezhetsz csak úgy a hétköznapokra, vagy járművet vehetsz, vagy épp teljes hacukát fegyverekkel a szerepjátszó és/vagy harci játékokhoz.

- Lehet videóvetítéseket tartani (szoktunk egész estés mozifilmeket nézni), ahol a film közben lehet chaten (némán) kommentelni a látottakat, így senkit sem zavarva a filmélményben. Tényleg kicsit olyan, mintha összeülne az ember a barátaival egy filmre.

- Kreatívitásod kiélheted ruhák, tárgyak, járművek, épületek készítésében, amit ha kellő minőségűek, még el is adhatók.

- Sok társasjáték is van, a Monopolytól kezdve a texas hold-em pókerig, amit tetszőlegesen játszhattok fingban vagy tétben.

- Sokan említik, és bizony nem elhanyagolható része a játékban a virtuális szex, melyhez szintén minden (étsd szó szerint) segédeszközt legyártottak már a Second Life-ban. Ízlések és pofonok persze, van aki szereti, van aki nem, de a játékban az a nagyszerű, hogy azt csinálsz amit akarsz. Ha ez a rész speciel téged nem érdekel, tudsz úgy játszani, hogy soha nem mész ilyen helyekre, ezáltal nem találkozol ezzel a résszel.


Ezeken kívül pedig számtalan lehetőség van még időt eltölteni, gyakorlatilag a játékban mindent lehet.

A játék grafikája szerintem kiemelkedően jó, bár ez függ attól is mit látunk az adott screenshoton, mert más egy egyszerű, pirosra színezett kockát látni, mint egy finom 3D kialakítású, árnyékolt textúrájú tárgyat, ami nagyon élethűvé tudja tenni a környezetet. Hasonló a helyzet a karaktereddel, ami kezdetben mint fentebb említettem bénán néz ki és mozog, de lehet olyan élethű, fotorealisztikusat kreálni belőle hogy csak na. És ebben nem túlzok egy cseppet sem.


Akit érdekel, próbálja ki nyugodtan, de a kipróbálás nem fog menni 1-2 óra alatt, 1-2 hét elegendő az alapfokú megismeréshez, annyi minden van a játékban.

2010. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!