Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy a 100...

Rotes21 kérdése:

Miért van az, hogy a 100 MB-os nettel (amiből 20-at garantálnak) a letöltési sebességem 5.6 MB max?

Figyelt kérdés
Mármint értem én, hogy soha nem lesz ez a szám 20 (hiába 'garantálják'), 100 meg főleg nem, csakhogy előtte a 40 MB-os nettel is 5.3 MB volt a max... Hát ja, nem kéne 40 és 100 között egy kis különbségnek lennie (és nem a 0.3 MB-ra gondolok). Vagy nem lehet valahogy ezt felturbózni? Vidanetes vagyok, ha ez számít. Köszi a válaszokat előre is! :D

2016. szept. 17. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Wifizel? Tud többet a routered egyáltalán?
2016. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
* A MB az mbps-ban értendő, és olyan felületeken ennyi a letöltési sebesség mint pl.: internet (böngészőből letöltés), Steam, Origin, Uplay, stb...
2016. szept. 17. 13:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Kábelnet. :)
2016. szept. 17. 13:58
 4/10 anonim ***** válasza:
gagyi a routered
2016. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, de ha jól tudom a router a wifi megosztásáért felelős, az én gépem meg direktbe kapja a netet (kábelből), ami a MODEM-ből jön, aminek elvileg bírnia kéne a szolgáltató összes lehetséges 'szolgáltatását' (értem itt a 10, a 40, a 100, stb. megabájtos netet).
2016. szept. 17. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:

"A MB az mbps-ban értendő, és olyan felületeken ennyi a letöltési sebesség mint pl.: internet (böngészőből letöltés), Steam, Origin, Uplay, stb..."

Vigyázz a mértékegységekre: a MB az Megabájt (és az adatmennyiség mértékegysége nem az adatátviteli sebességé), a mbps, az milibit/másodperc lenne (ha létezne).


Az Interneted sebességét Mbps-ban (Megabit/másodperc) adják meg (az NMHH szabályozása alapján abban kell megadni a hazai szolgáltatóknak, meg egyébként is az a sztenderd). A programok általában MBps-ban (Megabájt/másodperc). 1 MBps = 8 Mbps.


Ebből következőleg az általad tapasztalt 5,3 MBps-os letöltési sebesség 42,4 Mbps-nak felel meg.


Az adatátviteli sebesség meg sok mindentől függ: függ a te saját hálózatodtól, a szolgáltatóétól, a szolgáltatónn kívüli hálózatoktól és az elérni kívánt szolgáltatásétól.

2016. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első körön ne keverd a szezont a fazonnal. Az internet sebessége megabit, nem megaBájt. 100mbit az kb 12,5MB/s letöltési sebesség. De valóban, neked ennek kb a felét produkálja a 100mbites neted. A garantált 20mbit pedig kb 2,5MB/s letöltési sebesség, szóval a te 5,6MB os sebességet amit írtál bőven a szoláltató által ígért minimum fölött van.


bitmatek.hu



De egyébként lehet több oka, rossz a kábel, rossz a szolgáltatós eszköz, a szolgáltató vonala nem bírja.

2016. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oh... Oké, köszönöm. Nem értem, hogy minek kell megabitbe megadni, mikor minden megabájtba számol. :) De köszönöm a válszokat.
2016. szept. 18. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy minek kell megabitbe megadni, mikor minden megabájtba számol."

Azért, mert a hálózati eszközök biteket küldenek át, csak a számítógép többi része/az operációs rendszer szervezi bájtokba.

2016. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt úgy képzeld el, hogy a megabit egy cső, tegyük fel 100mbit az legyen 100cm átmérőjű cső, 10mbit meg 10cm, ez a sávszélesség, egy 100mbit "szélességű" csövön jóval több megabájtnyi "vizet" tudsz beönteni mint a 10mbit szélességű csövön.


Kicsit hülye magyarázat de így érthetőbb.

2016. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!