Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 8 Mbit/-s internetre kötöttem...

8 Mbit/-s internetre kötöttem szerződést a Mikroháló Kft-vel 2 évre 2016 szeptember 1. -vel Makón. Mégis 2-3 Mbit/-s sebességet kapok folyamatosan, miért?

Figyelt kérdés
Ám se híre se hamva a 8Mbit/-s internetnek, nap közben de még este sem. Furcsa módon reggel megvan a sebesség bekapcsolás után kb. fél órán keresztül. Aztán vége. Nappal kb 2-3 Mbit/-s a max. sebesség. Hol lehet a probléma?
2016. szept. 18. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Linkeld a csomagot! Simán lehet túlterhelt a hálózat vagy szarul beállított a rendszer.

G.

2016. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is régebben 18mbps-ből 6-ot kaptam. Most csomagot váltottam ami 50-80 mbps-t jelent. Épp hogy megkapom a 30-at. Utálom az angliai netet ;(
2016. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A netcsomagokat mindig a max sebességgel árulják, nem a minimummal :) Nekem 70/7,5-es netem van, de a garantált az 7/0,75. Nézd meg mi van az ÁSZF-ben.
2016. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lásd az ÁSZF-et:

[link]


Település: Makó

Csomag neve: Home

Sávszélesség (letöltés/feltöltés) Mbit/s: 8/0,5

Garantált le és feltöltési sebesség Mbit/s: 1/0,2


Te 2-3-at tapasztalsz, ami a garantált 1 és a maximum 8 között van.

2016. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló.Ez rendben is van, de akkor hogy létezik az hogy reggel amikor bekapcsolom a gépet még megvan a 8Mbit/-s körüli sebesség aztán félórával később már csak olyan 2-3 Megabit? (megjegyzem nem futtatok semmilyen letöltő programot, a vírusirtóm defender, a rendszer win10 Home) Szándékosan szórakoznak velem? Amikor a mikroháló átvette a trevolnetet, Simán jött az 5-6 megabit (szarakodás nélkül folyamatosan). A dolog pikantériája hogy amíg nem írtam alá 2 évnek és úgy adtak át a mikrohálónak a Trevolnet csomagjával (Trevol Standard csomaggal) addig megvolt az 5-6 megabit.De most hogy megkötöttem a szerződést 2 évre, csak bénázom az internet sebességgel. Szerintetek lehet kérni hogy állítsák vissza az előző csomagot, ha már aláírtam 2 évnek? Mert szolgáltatót nem akarok váltani.
2016. szept. 18. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom reggel nem használják annyian a netet.
2016. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a szolgáltatódnál, hogy mi van. Ha jó fejek, próbálhatnak gyorsítani a neteden, de a szerződés miatt nem kötelességük.

G.

2016. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!