Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Legális ha a Lego városom...

Legális ha a Lego városom levideózásával szerzek pénzt a youtubon?

Figyelt kérdés
A Lego cég követelhet valamit? Vagy ... Valamiért ez törvénybe ütközik?

2016. szept. 20. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
teljesen legális
2016. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a LEGO nem engedte meg, hogy a saját rendszerébe a saját gyári programjából kimentett képet feltöltsem.


Az ok.: Mert a gyári CAD program elhelyezett egy LEGO emblémát a kép sarkában, a LEGO emblémáját, pedig senki sem használhatja fel engedély nélkül!


Olvass utána a honlapjukon és ne lepődj meg, ha leszedetik a videódat. Követelni szerintem nem fognak, csak letiltathatják a videót, ennyi.


Ezeknél a cégeknél minden agyon van szabályozva, teljesen be vannak bástyázva, nehogy véletlenül valaki fel tudja velük venni a kapcsolatot, vagy akár az ötletét el tudja juttatni hozzájuk. Mert ugye miért?


Az átlagos véresszájú LEGO vásárló nyilván azonnal rohanna, miután külön nyilatkozva adta ki ingyen az ötletét, hogy az ő szellemi termékét "ellopta" a LEGO cég.

Mindegy, hogy az egész nem életszerű.


Maga a LEGO forgalmazás is nagyon le van szabályozva, úgy tudom. Pl. teljesen amatőr, hobbi Technic-es blogokat is zárattak be LEGO-ék.


Valahogy magánemberként is olyan könyörtelennek kellene lenni, mint a multik... De nem lehet, mert akkor már régen minden országban polgárháború dúlna!


Jó tanács.: Ne ölj bele sok energiát! Inkább használj saját figurákat, vagy gyurmát, esetleg jogilag gyengén védett kínai klón cuccok figuráit, ha sok energiát akarsz belefektetni ebbe! Ugyanakkor, ha LEGO-nak fog kinézni a dolog, akkor megint csak leszedethetik...

2016. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!