Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem továbbítja a maximál...

Miért nem továbbítja a maximális sávszélességet a routerem?

Figyelt kérdés
Linksys WRT54G routerem van, aminek ugye 100 Mbit a maximális LAN sávszélessége. Nekünk 250 Mbit-es csomagunk van, azonban a 100 Mbit helyett csak 60-at továbbít. Mitől van ez?

2016. szept. 27. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
UPC pls...
2016. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy a router ad neked 60 Mbitet nem pedig a szolgáltató?


Valószínűleg a 250 Mbit a maximum amit kaphatsz. Ennek töredéke pedig a minimum ami mindig meglesz.

2016. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 100 Mbps a vezetékes interfész adatrátája. Ebből maximum ~90 Mbps adatátviteli sebesség érhető el, viszont a WAN-LAN portok között a router útválasztó/tűzfal/NAT funkciói miatt csak kevesebb adatátviteli sebesség érhető el - pláne itt még közrejátszik az elérni kívánt hoszt, a szolgáltatótól független hálózatok is.
2016. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szolgáltató 250-et ad, amikor közvetlenül a modemen keresztül van bedugva a kábel. Érdekes azért, hogy 40 Mbit a semmibe elvész.
2016. szept. 27. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi router, ekkora sebességre képes csak, kelleni fog egy gigabites router, ha ki szeretnéd használni a neted teljes sebességét
2016. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem veszel olyan routert, amivel ki tudod használni a szolgáltatód által adott sávszélességet, itt nem 40 mbit veszik el, hanem 190!
2016. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma lett a csomag kicserélve, egy új routert napokon belül venni fogunk, de azért kíváncsi voltam, hogy ettől függetlenül miért történik ez. Azért köszi a válaszokat :)
2016. szept. 27. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
azzal vigyázz milyet veszel! én vettem "gigabitest" és 100-110 felett nem volt képes menni! 20 körűl szánj rá ha jót akarsz magadnak ;)
2016. szept. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!