Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik a jelei hogy a ruter kezd...

Mik a jelei hogy a ruter kezd elhasználódni? Mikortól tanácsos lenne lecserélni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 7. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
-kb mint a WC-ben a villanykörte,akkor cseréljük csak, ha meghal,előtte nem......
2016. okt. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A routereknél leginkább a táp szokta felmondani a szolgálatot. Maga az eszköz ritkán hibásodik meg. Ezen kívül akkor cseréljük, ha az új valami olyanban tud többet, amire nekünk szükségünk van. Pl. a neteded 60 megásról 120-ra emelik, a routered WAN portja meg csak 100-as. De nem kötelező. Bár wifin nyomulsz, akkor meg a 100-at se tudod kihasználni.
2016. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Megbízhatósági szempontból mai routerek cseppet sem jobbak a régieknél, sőt számos gyártónál vissza esett a minőség, még a felkapott gyártók körében is.

Hardveres teljesítményben, újabb technológiák támogatásában viszont jobbak. De ezt a legtöbb felhasználó úgysem használja ki, max ha gyorsabb internet kapcsolatra fizet elő, amit a jelenlegi routere nem tud kiszolgálni.


Szóval ha semmi extrát nem vársz el a routeredtől, a stabil folyamatos működésen kívül. Vagy nem tervezel nagyobb internetcsomagot, mint amit elbírna, akkor semmi értelem újat venni, míg ez működik.

2016. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én valahogy olyas mire gondoltam hogy nem-e nálatok is előfordult hogy elindítok egy programot a számtógépen pl: egy videó lejátszót és a rúter azt mondja: Én innentől nem biztosítom az okos eszközökre a wifit!
2016. okt. 7. 20:32
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Konkrétan ilyen jelenséget még nem láttam. Pontosan milyen típusú routerről van szó?
2016. okt. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2016. okt. 8. 10:46
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
Erre a típusra felmegy az OpenWrt firmware, az sokkal jobb a gyárinál, sok furcsaságot megoldhat. Még mielőtt kidobod, egy próbát megér.
2016. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!