Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy TP-LINK WR841N...

Vettem egy TP-LINK WR841N típusú routert, mindent beállítottam a quick setup-nál (telón) de mégsincs net. Mi a probléma?

Figyelt kérdés

Igaz azt nem tudom h milyen szolgáltatónál vagyunk (anyám tudja ő nincs otthon) plusz azt se tudom hogy melyik lehetőségre kell kattintani a quick setupnál, egy oldalon láttam h általában a Dynamic dologra kell, arra is mentem rá. El van mentve meg minden, de nincs net...sehogyse. Ötletek?


Sggfejeknek piroskéz:)



2016. okt. 11. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem Dynammic IP akkor valószínűleg PPPoE csatlakozást igényel.

Ehhez viszont a szolgáltatónál lévő felhasználónév és jelszó is kell, az pedig a szerződésben található meg.

2016. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár az is lehet hogy csak rosszul dugtál össze valamit. :-D

pl. a modem -ből a router -be WAN -portba kell dugni a kábelt.

Ha csak random bedugtad valahova az is lehet gond.

2016. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Netkábel a kék (WAN) csatlakozóba megy, a sárgákra nincs szükséged most. És ahogy írta az előző, valószínű PPPoE-t kell beállítani. Utólag ezt úgy tudod, hogy belépsz a routerbe egy böngészőn keresztül. De előtte meg kell tudnod mi a Alapértelmezett Átjáró (Default Gateway pontos címe).


Windows gomb + R

cmd

ipcofig

Majd az eredmények között kikeresed

Utána azt az "ip címet" beírod egy böngészőbe, és huss, már ott is vagy a routerben. Azt hiszem admin / admin a jelszó és a felhasználó is alapesetben.


Majd ha beléptél, akkor ott lesz a Network / WAN résznél ez a PPPoE dolog. Username / password pedig a szerződésetekben kapott adat. Azt kell beírni, majd save, és elvben működik. De akkor már a Wireless résznél is be kell állítani a dolgokat, ha még nem tetted meg. SSID a neve a hálózatnak, pl macilaci, régió az egyértelmű, hogy melyik ország, channel meg mode alapbeállítása elég szerintem. Majd a Wireless securytinél állíts be jelszót, hogy a szomszéd Magdi néni ne a ti neteteken lógjon. :) És akkor már érdemes az admin admin jelszót felhasználót is megváltoztatni, azt hiszem System Toolsnál alul.

2016. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:) a gépem meg van halva, azt most nem tudom használni. Nem lehet csak telón keresztül megoldani?

Amugy a PPP-nevű dologhoz az van írva h Ukránoknak meg Oroszoknak ajánlják, arra azért nem mentem még.

2016. okt. 11. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi közük nincs hozzá, csak ott még nálad is analfabékábbak az emberek, és ott 99% -ban az kell. :-D

Nálunk olyan 50-50% az aránya.

Ez igazából csak egy hitelesítési eljárási mód, vagy a modem vagy a PPPoE alapján azonosítanak, és kapsz internetet. :-)


Telón is végig lehet csinálni, bár tényleg apró. :-)

2016. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megvan a szerződés de semmi jelszó nincs benne... Nemtudom mi lesz. Lehet ha felhivom őket ők meg tudnák mondani?!
2016. okt. 11. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:
ÉS a szolgáltatót is tudod már!? :-)
2016. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!