Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan csináljak zeneválogatás...

Hogyan csináljak zeneválogatást (mixet) Youtubeon? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Ha bepötyögjük a Youtube keresőjébe pl. hogy epic music mix, több száz, több ezer találatot kidob. Én is szeretnék egy ilyen válogatást létrehozni, viszont azon gondolkoztam, hogy ez a több ezer csatorna hogy éri el, hogy ne blokkolják, némítsák, vagy tiltsák le a videójukat, esetleg magát a csatornát? Hiszen egyik-másik közel 100 zeneszámot tartalmaz, melyeknek közel 90%-a biztos vagyok benn, hogy szerzői joggal védett. Tehát hogy csinálják?!

2016. okt. 15. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem érdekli a feltöltőt, hogy törlik-e a videóját.


Egyébként ha egy zene jogvédett és ezt a YouTube rendszere észreveszi, akkor két dolgot tehet:

1) A szerzői jog tulajdonosa beleegyezett abba, hogy bár a videó fent marad, de a kieső költségeket úgy pótolják, hogy a felhasználónak reklámokat jelenítenek meg a videó közben.

2) Ha az első pontba nem ment bele a szerzői jog tulajdonosa, akkor a YouTube megfelelő részlegére benyújtott kérelemmel töröltetheti a videót.

2016. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztaban vagyok, regebb ota keszitek mar videokat youtubera. Viszont nincs olyan vajon, hogy ha mondjuk 25db szerzoi jogi koveteles erkezett a videora (es nem csak pl. ketto), azt ugy erzekeli a youtube hogy te aztan egyenesen torvenyszego feltolto vagy es konkretan a csatornad ellen eszkozolnek tiltast? Magyarul letezhet ilyen fokozott merteku jogsertes?
2016. okt. 15. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Akár még be is perelhetnek, ha olyan szinten sértettél törvényt.
2016. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor inkabb vessem el az otletet ha feltem a csatornam?
2016. okt. 15. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

No azért nem ugy van, hogy rögtön perelnek. Én kizárólag YouTube-ról letöltött zenét használok aláfestésekre. A hangkönyvtárból ugyan lehetne ellenőrizgetni, hogy milyen előirás van rájuk, de időt rabló és pontosan kell beirni a cimet is, ami sokszor gondot okoz. Van olyan hosszu feltöltésem is (igaz nem epikus zenei aláfestéssel), amelyre feltöltés után 38 darab zenére jött youtube értesités, hogy szerzői joggal védett, de a videom fenn maradhat, ha engedélyezek mellette reklámokat. Hát engedélyeztem. Ha a sok értesités között előfordul egy olyan, hogy szerzői joggal védett, de xy országban nem látható, de pl MO-on igen, nekem az se veszélyes, belemegyek. De ha olyan is akad, hogy a hangsávot miatta leveszik, akkor törlöm a YouTuberól és annak helyére uj számot szerkesztek, majd ujra feltöltöm. Évek óta vannak fenn ilyen videoim és a YouTube csatornám állapota rendben van: https://www.youtube.com/features

Még az is előfordul, hogy ha feltöltesz egy videot, egy adott zenére akkor nincs semmi előirás, de jóval utána a jogtulaj meggondolja magát és előirja a reklámmegjelenést, még akkor sincs probléma a videod láthatóságában.

2016. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!