Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell ip címet változtatni?

Hogy kell ip címet változtatni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat

2016. okt. 15. 18:50
 1/8 Szirty ***** válasza:

A hálózati beállításoknál.


De nem ártana tudni mit szeretnél elérni, mert nagyon nem mindegy minek a címét és milyen célból szeretnéd megváltoztatni. A WAN címed pl. a szolgáltató adja.

2016. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki, hogy milyen IP címet és mi célból akarsz változtatni, addig nem tudunk segíteni.
2016. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kihúzod egy órára a modemet a tápkábelről, akkor valószínűleg oszt neked a szolgáltató egy új címet.

Ez sem biztos módszer, pl. a UPC-vel az a tapasztalatom, hogy csínján bánik az IP osztással.

2016. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bemész a routerbe és beállítasz magadnak egy címet. a helyi hálózaton belül az lesz a címed.
2016. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyilván nem lan ip-t akar váltani, hanem lebannolták valahonnan, vagy hasonló.
2016. okt. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

IP szerinti ban nem túl sokat ér. De általában megérdemli az, aki kapja, mert pl izgága vérpistike volt.

Ha UPC netje van, akkor akár hónapokig ugyanaz az IP lesz, szóval így járt. Btw, én anno örültem, hogy kvázi fix volt az IP a UPC-nél.

2016. okt. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából a dinamikus IP okozta gond is könyen áthidalható, ha mondjuk üzemeltetsz egy valamilyen szeót. Csinálsz egy ingyenes DNS címet, és fogsz egy routert, ami tud dynamic dns-t. Én is ezt csinálom. Amúgy szerintem ha kellően sok ideig nem kapcsolódik a modem a hálózathoz, akkor kénytelen lesz a UPC dhcpje új címet osztani neked. Nálam is volt, hogy kellett új ip.
2016. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) sikerült megváltoztatni
2016. okt. 18. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!